Czytamy dla naszej Szkoły

17 czerwca 2019 roku uczniowie klas 0 –III uczestniczyli w akcji czytelniczej „100 minut czytania na 100 -lecie naszej Szkoły” ( organizatorzy: M. Krasińska, M. Cymerman, M. Rutkowska, A. Romakiewicz). 100 minut czytania było podzielone na 3 części – 40 minut -kl. III, 30 minut - kl. II,  30 minut - kl. 0-I. Czytali nauczyciele, dzieci, rodzice, zaproszeni goście – Kierownik referatu ds. oświaty, zdrowia, kultury i sportu P. Magdalena Elwertowska, dyrektor szkoły p. E. Jastrzębska  i wicedyrektor szkoły p. A. Brzezińska. Dzieci czytały swoje autorskie wiersze o szkole, laureaci konkursu „Mój ulubiony wiersz” recytowali swoje wiersze. Czytane były utwory różnych autorów oraz fragmenty opowiadań, jako reklama książek, które dzieci mogą przeczytać w czasie wakacji. W tym dniu wielu uczniów ubrało się w stroje charakterystyczne dla postaci bajkowych.

Autor: Mirosława Krasińska