Jesteś tutaj: Start / Kronika 2018/2019

Kronika 2018/2019

NASZA SZKOŁA

NA

YT

Artykuły

Moje hobby, moje pasje w kl. II b

2019-01-17
Powiększ zdjęcie

Macie jakieś pasje? Coś co lubicie robić i czemu chętnie oddajecie wolne chwile? Jasne, że macie. Uczniowie kl. II b też mają swoje zainteresowania , pasje oraz hobby, które przedstawiali w I semestrze roku szkolnego.  Podczas prezentacji na żywo opowiadali o swoich ulubionych zajęciach domowych , o wartości pasji w życiu ludzi, o swoich zainteresowaniach wynikających z ich potrzeb. Nastąpiło utrwalenie wiadomości na temat pożytecznych i bezpiecznych form spędzania czasu wolnego. Na zajęciach dzieci były aktywne, prowadziły sensowne dialogi, z ochotą i mądrze odpowiadały na pytania zadawane przez wychowawcę, panią pedagog oraz kolegów i koleżanki. Wychowankowie potrafili uzasadnić ujemny wpływ „złych hobby” na człowieka, umieli określić pojęcie: hobby, hobbista, kolekcjoner.

Warto mieć zainteresowania i poszerzać swoje horyzonty!!!

Wychowawczyni – Agnieszka Błaszczyk

Czytaj więcej o: Moje hobby, moje pasje w kl. II b

Bezpieczne ferie

2019-01-14
Powiększ zdjęcie

                  W dniu 11 stycznia 2019 r. naszą szkołę odwiedzili Ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Lipnie wraz z psami ratownikami Fraszką i Frajdą oraz przedstawiciele: Posterunku Policji w Skępem, Komendy Powiatowej Policji w Lipnie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie . Zaproszeni Goście przybliżyli  uczniom swoją codzienną pracę, zademonstrowali zasady udzielania pierwszej pomocy, przypomnieli o niebezpieczeństwach związanych z zabawą na śniegu i lodzie. Przeprowadzono również profilaktyczną pogadankę na temat związany z zatruciem czadem oraz utrwalono wiadomości na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym . Dzieci miały okazję zobaczyć zawartość apteczki ratownika oraz obejrzeć sprzęt medyczny stosowany w trakcie udzielania pierwszej pomocy. Ratownicy przeprowadzili również instruktażowy pokaz, jak bronić się przed agresywnym psem. Ponadto uczniowie przypomnieli sobie ważne numery telefonów, z których należy korzystać w razie niebezpieczeństwa. Spotkanie z ratownikami, strażakami i policjantami miało na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest, by zimą nie wchodzić na zamarznięte akweny i pamiętać o noszeniu odblasków.

Te niezwykle cenne informacje zostały przypomniane właśnie teraz, kiedy za chwilę rozpoczynają się ferie zimowe. Mamy nadzieję, że dzięki przeprowadzonym pokazom dzieci będą pamiętały o tym, jak ważny w ratowaniu życia drugiego człowieka może być telefon wykonany do ratowników, a przede wszystkim, że same zachowają ostrożność podczas zimowych zabaw i w ruchu drogowym.

Serdecznie dziękujemy zaproszonym Gościom za zaangażowanie i czas poświęconym dzieciom.

 

Czytaj więcej o: Bezpieczne ferie

Szlachetna paczka

2019-01-06
Powiększ zdjęcie

Już od paru lat tuż przed Świętami udajemy się ze świąteczną wizytą do Kacperka. Tak było i w tym roku. 22 grudnia wolontariuszki Małgosia Skowrońska i Natalia Gabrychowicz pod opieką p. Joanny Drzewuckiej udały się do Łąkiego, gdzie mieszka chłopiec, aby wręczyć mu gwiazdkowy prezent. Kacperek otrzymał „od Mikołaja” piękne prezenty, słodycze oraz środki czystości i pieluszki, na czym najbardziej zależało jego rodzicom. Dary dla rodziny były zbierane dwa tygodnie przed planowanymi odwiedzinami, nad czym czuwała także opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu p. Alina Sobocińska.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również się uda.

Pozdrawiam gorąco!

Joanna Drzewucka

Czytaj więcej o: Szlachetna paczka

Sprawozdanie z konkursu,, Zwierzaki, nasi ulubieńcy"

2019-01-03
Powiększ zdjęcie

 

W listopadzie 2018  przeprowadzony został szkolny konkurs plastyczny pod nazwą ,,Zwierzaki, nasi ulubieńcy". W konkursie wzięły udział prace wykonane przez uczniów klas 0-III . Wyróżniono 29 prac.

WYRÓŻNIENI  UCZNIOWIE:

1. Wiktoria Kopaczewska kl. O1 , SP Skępe

2. Zofia Górczyńska kl. O1  ,    SP Skępe

3. Marta Olszewska kl. O2,  SP Skępe

4. Oliwia Wyborska kl. O2 ,  SP Skępe

5.  Aleksandra Cywińska kl. O3 , SP Skępe

6. Michał Waszak  kl. O3 , SP Skępe

7. Maciej Bodenszac  kl.O,  Łąkie

8. Iza Bogdanowicz kl. O,  Łąkie

9. Marika Sztankowska , Publiczne Przedszk. im. E. Sz. Zarembiny

10. Oliwia Szychowska , Publiczne Przedszk. im. E. Sz. Zarembiny

11.  Robert Kubiński , kl. Ia  SP Skępe

12.  Franek Rutkowski , kl. Ia  SP  Skępe

13. Aleksandra Kowalska  kl. Ib , SP Skępe

14. Igor Dubaniewicz  kl. I b , SP  Skępe

15.  Michał  Marcinkowski   kl. Ic ,  SP  Skępe

16. Klaudia Podlas kl. I c , SP Skępe

17.Aleksander Zalewski   kl.  IIa   SP  Skępe

18.Dominik Bartoszewicz  kl.  klasa  IIa ,  SP  Skępe

19.Igor  Makowski   kl.  II b , SP Skępe

20. Maja Ignaczak  kl.   II b  , SP  Skępe

21. Małgosia Stefańska  kl. II c  , SP Skępe

22. Nadia Mierzejewska kl. IIc , SP Skępe

23. Natalia Bodenszac kl. II , Łąkie

24. Michał  Balcerzak  kl. II  , Łąkie

25. Oliwia Jankowska  kl. III a , SP Skępe

26. Kinga Dzwonkowska  kl. IIIa , SP  Skępe

27. Jakub Kretkowski  kl.  III  b , SP Skępe

28. Bartosz Lewandowski  kl. III b ,  SP Skępe

29. Nikola Bodenszac  kl. III , Łąkie

Wszystkie prace zostaną sprzedane na aukcji zorganizowanej w Szkole Podstawowej,

 a pozyskane pieniądze zostaną przekazane na rzecz przytuliska dla zwierząt TIM-Troska

 i Miłość w Ławiczku. Patronem konkursu i fundatorem nagród był Burmistrz Miasta i Gminy  Skępe -p. Piotr Wojciechowski.

 

 Organizatorki konkursu: Agnieszka  Błaszczyk, Grażyna Mierzejewska,

Elżbieta Narowska , Anna Kowalska, Sylwia  Bartoszewicz, Aleksandra Welenc.

Czytaj więcej o: Sprawozdanie z konkursu,, Zwierzaki, nasi ulubieńcy"

Wigilia w klasie IIc

2019-01-03
Powiększ zdjęcie

 

Jedna z piękniejszych tradycji w naszej szkole są wigilie klasowe organizowane przez poszczególne klasy i wychowawców. Tego dnia wszyscy akcentują zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie spotykają się w swoich klasach, wspólnie łamiąc się opłatkiem i składając  życzenia, kolędując oraz spożywając razem słodkości. Wigilia w klasie IIc odbyła się 21 grudnia.  Były płynące prosto z serc życzenia, dzieliliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy. Towarzyszył nam cudowny, pełen radości i życzliwości nastrój.

     opiekun Ewa Małkiewicz

Czytaj więcej o: Wigilia w klasie IIc

Wigilia klasowa - kl. ll a i ll b

2018-12-31
Powiększ zdjęcie
 
Zakończyliśmy już przygotowania do świąt. Uczniowie poznali tradycje świąteczne w Polsce i na świecie, wiedzą jak ważny to czas dla nich i ich rodzin. Dnia 21 grudnia w klasach ll a i ll b odbyły się Wigilie. Przyszliśmy odświętnie ubrani, sami nakryliśmy i ozdobiliśmy odświętnie  stoły,  na których pojawiły się słodkości przygotowane przez rodziców oraz ryby i frytki. Oczywiście najpierw podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Po smacznym posiłku wspólnie, zgodnie bawiliśmy się ze sobą.
Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom kl. ll a za prezenty, a mamie Piotrka G. i tacie Borysa B. za pomoc w organizacji Wigilii.
Wszystkim życzymy Szczęścia w Nowym Roku
uczniowie kl. ll a i ll b z wych. Aliną Maccias i Agnieszką Błaszczyk
Czytaj więcej o: Wigilia klasowa - kl. ll a i ll b

WOŚP

2018-12-28
Powiększ zdjęcie
18 grudnia wolontariuszki z naszej szkoły odwiedziły główny sztab WOŚP w Warszawie. Nie udało im się spotkać z Jurkiem Owsiakiem, ale zobaczyły przygotowania do 27 finału. Laminowały identyfikatory dla siebie i innych wolontariuszy. Gosia Skowrońska wręczyła własnoręcznie wykonany stroik świąteczny przedstawicielce sztabu. 
Wyjazd zorganizował UMiG Skępe.
Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do wsparcia akcji w dniu 13.01.2019 r. na terenie Skępego.
Opiekun SKW - Alina Sobocińska

 

Czytaj więcej o: WOŚP

Wigilia w klasie Ib

2018-12-28
Powiększ zdjęcie
21 grudnia przyszliśmy do szkoły bez tornistrów i odświętnie ubrani, ponieważ w tym dniu mieliśmy klasową Wigilię. Przy świątecznie nakrytym stole podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy życzenia. Jak Wigilia, to i prezenty, które podarowali nam rodzice. Śpiewaliśmy kolędy, pastorałki i mówiliśmy o zwyczajach Świąt Bożego Narodzenia. Przy słodkościach i wesołej zabawie, z wykorzystaniem nowych gier zakupionych za bon z gminnego konkursu na świąteczny stroik, miło upłynął nam czas. Następnie oglądaliśmy piękne jasełka w wykonaniu koleżanek i kolegów ze starszych klas. Na tle scenografii do tego przedstawienia zrobiliśmy wspólne zdjęcie. Na zakończenie tego świątecznego dnia udaliśmy się do klasy, aby zabrać prezenty dla naszych rodzin.
Wychowawczyni - Alina Sobocińska
Czytaj więcej o: Wigilia w klasie Ib

Klasowa Wigilia w klasie 02

2018-12-28
Powiększ zdjęcie

W dniu 18.12.2018r. w kl. „0”2 odbyła się wigilia klasowa. Dzieci wystąpiły z przedstawieniem  pt. „Świąteczne życzenia”, śpiewały piosenki świąteczne oraz kolędy. Wspólne kolędowanie z rodzicami uświetnił p. Paweł Sosiński grając i śpiewając wspólnie z dziećmi.

  E. Narowska

Czytaj więcej o: Klasowa Wigilia w klasie 02

Spotkanie wigilijne w Łąkiem

2018-12-18
Powiększ zdjęcie

17 grudnia w szkole filialnej w Łąkiem odbyło się spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi rodzice oraz zaproszeni goście. Na początku przypomniane zostały tradycje i symbole bożonarodzeniowe. Następnie zostały wystawione „Jasełka u babci i dziadka”, w których wzięły udział wszystkie dzieci natomiast  role rodziców, babci i dziadka brawurowo odegrali rodzice. Nie zabrakło wspólnie śpiewanych kolęd, życzeń, poczęstunku oraz drobnych słodkich upominków.

 

A. Welenc, S. Bartoszewicz, M. Dąbrowska 

Czytaj więcej o: Spotkanie wigilijne w Łąkiem