Jesteś tutaj: Start / Archiwum / Kronika 2018/2019

Kronika 2018/2019

NASZA SZKOŁA

NA

YT

Artykuły

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci- 2 kwietnia

2017-03-29
Powiększ zdjęcie

Już od blisko pięćdziesięciu lat 2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który ustanowiono w celu promowania literatury i grafiki dziecięcej oraz inspirowania najmłodszych czytelników do sięgania po książki. Data, jaką wybrano na świętowanie, nie jest przypadkowa – to dzień urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena, którego baśnie są znane dzieciom na całym świecie.
Co roku inny kraj jest gospodarzem tego dnia, projektując i rozsyłając plakat z mottem.
Gospodarzem Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w roku 2017 jest Rosja, a autorem Listu do dzieci całego świata pod hasłem “Rośnijmy z książką!”– Sergiej Machotin.
W naszej szkole świętowaliśmy 4 kwietnia. Tego dnia Pani Dyrektor odwiedziła uczniów każdej klasy, przeczytała fragment wybranej książki oraz miała dla każdej klasy upominek – książkę dla dzieci. Natomiast w  bibliotece szkolnej uczniowie klas pierwszych oglądali przedstawienie pt. „ W krainie książek” w wykonaniu uczniów klas starszych. Wszyscy wysłuchali krótkiej historii tego święta oraz listu skierowanego do dzieci. Na wszystkich odwiedzających bibliotekę szkolną czekał słodki poczęstunek. 

Czytaj więcej o: Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci- 2 kwietnia

Żegnamy wakacje, witamy szkołę.

2018-09-14

W dniu 3.09.2018 roku rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019 a razem z nim zajęcia w świetlicy szkolnej.

Witamy wszystkich naszych uczniów, którzy uczestniczyli w zajęciach w świetlicy w latach ubiegłych oraz nowoprzybyłych uczniów. Zachęcamy wszystkich uczniów do przebywania w świetlicy. Organizujemy zajęcia plastyczno-techniczne, sportowe, rekreacyjne, czytelnicze oraz różne zabawy tematyczne, a także zabawy dowolne według inspiracji i potrzeb ucznia.

Życzymy wszystkim uczniom wspaniałych ocen, dobrego zachowania. Dyrekcji szkoły, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi wytrwałości i cierpliwości w nowym roku szkolnym 2018/2019.

Czytaj więcej o: Żegnamy wakacje, witamy szkołę.

Wrzeszczy wrzesień, że już jesień.

2018-10-06
Powiększ zdjęcie

Podczas wrześciowych zajęć w naszej świetlicy bardzo dużo czasu poświęciliśmy na zabawy integracyjne, które miały na celu poszerzenia wzajemnych relacji oraz pracowaliśmy nad zmianą wystroju naszej świetlicy. Obydwa zadania zrealizowaliśmy w 100%.

Piękna wrześniowa pogoda pozwoliła nam również na częste korzystanie z placu zabaw oraz z kompleksu boisk Orlik. Kilkakrotnie korzystaliśmy z naszej przepięknej hali.

Wykonaliśmy też prace plastycze liski oraz liście jesienne.

Czytaj więcej o: Wrzeszczy wrzesień, że już jesień.

Zajęcia plastyczno-techniczne na świetlicy szkolnej

2018-10-26
Powiększ zdjęcie

 

Zajęcia plstyczno – techniczne w świetlicy szkolnej odbywają się dwa razy w tygodniu. Uczniowie, kórzy uczęszczają do naszej świetlicy bardzo chętnie uczestniczą w tych zajęciach. Usprawniają swoje umiejętności manualne oraz plastyczne. Bardzo często realizujemy pomysły uczniów. Prace, kóre wykonujemy prezentujemy na gazetce świetlicowej.

Wykonaliśmy laurki na Dzień Edukacji Narodowej oraz drzewka jesienne „malowane” patyczkami higienicznymi.

Czytaj więcej o: Zajęcia plastyczno-techniczne na świetlicy szkolnej

Obchody 100 rocznicy niepodległości Polski w świetlicy.

2018-12-31
Powiększ zdjęcie

Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w świetlicy szkolnej odbywały się w miesiącu listopadzie różnorodne zajęcia realizujące temat niepodległości.

Na zajęciach plastyczno - technicznych wykonaliśmy flagi Polski oraz kotyliony, a także mapę Polski widzianą oczami dziecka.

Zorganizowaliśmy również pogadankę na temat: „Historia niepodległości” oraz systematycznie w czwartki w miesiącu październiku i listopadzie ćwiczyliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”.

9 listopada uczestniczyliśmy w uroczystym apelu a o godzinie 11.11 wraz Dyrekcją Szkoły, nauczycielami i naszymi kolegami i koleżankami odśpiewaliśmy uroczyście hymn państwowy.

Czytaj więcej o: Obchody 100 rocznicy niepodległości Polski w świetlicy.

Oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia.

2018-12-31
Powiększ zdjęcie

Miesiąc grudzień to czasz oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Aby czas nam szybciej płyną wykonywaliśmy różne prace plastyczne, śpiewaliśmy kolędy oraz przeprowadziliśmy liczne rozmowy oraz pogadanki na temat tradycji i obyczajów bożonarodzeniowych.

 

„Zdrowych spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt Narodzenia Pańskiego, odpoczynku od codziennego zabiegania oraz chwili zadumy, a także wszelkiej pomyślności w Nowym Roku oraz spełnienia marzeń w życiu osobistym i zawodowym życzą

Dyrekcji Szkoły, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz uczniom

nauczyciele oraz uczniowie świetlicy szkolnej.

Czytaj więcej o: Oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia.

Czas na dobrą zabawę.

2019-03-05
Powiększ zdjęcie

Czas w świetlicy szkolnej mija szybko, przyjemnie i bardzo pożytecznie. Podczas zajęć plastyczno-technicznych tworzyliśmy własną ciastolinę  z mąki ziemniaczanej, odżywki do włosów a zabarwiona została bibułą. Z nakrętek od napojów oraz wyciorów zrobiliśmy przedziwne stworki, które otrzymało miano „pajączków”.

Zajęcia w świetlicy to również ruch i dobra zabawa. Bardzo często korzystamy z hali sportowej, na której gramy w piłkę nożną, piłkę koszykową oraz ćwiczymy swoją sprawność  fizyczną podczas zabaw ruchowych.

 Bardzo dużo czasu poświęcamy na gry planszowe oraz zręcznościowe,  które maja na celu rozwijanie naszego logicznego i „strategicznego” myślenia. Na pierwszym miejscu oczywiście znajdują się  „Piłkarzyki” oraz „Chińczyk”, na drugim gra „Załóż się”  a na trzecim „5sekund”. 

Czytaj więcej o: Czas na dobrą zabawę.

8 marca - Dzień Kobiet

2019-03-08
Powiększ zdjęcie

Z okazji Dnia Kobiet w świetlicy szkolnej zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy laurki z tej okazji a także wykonaliśmy przepiękne kwiaty z chusteczek higienicznych, które ozdobiły naszą gazetkę ścienną.

 Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom oraz naszym koleżankom życzymy dużo zdrowia, spełnienia marzeń, uśmiechu na twarzy oraz miłości  -  uczniowie oraz koledzy uczęszczający do świetlicy szkolnej. 

Czytaj więcej o: 8 marca - Dzień Kobiet

21 marca- Pierwszy Dzień Wiosny

2019-03-28
Powiększ zdjęcie

21 marca to data, która kojarzy się tylko z jednym wydarzeniem – Pierwszy Dzień Wiosny.

W świetlicy szkolnej zawitały kolory Pani Wiosny, kolorowe motylki oraz pszczółki. Przeprowadziliśmy szereg zajęć związanych z tym wydarzeniem: szukaliśmy wiosny na mapie Polski – w jakim regionie jest wiosna najszybciej a w jakim najpóźniej;wykonaliśmy wiele prac plastycznych: fryzura Pani Wiosny; pejzaż wiosenny malowany farbami, rolkami po papierze, palcami oraz patyczkami kosmetycznymi, Pszczółki; różnego rodzaju kwiatki itp. Rozmawialiśmy również o zmianach zachodzących w przyrodzie.

Agnieszka Jaks

Czytaj więcej o: 21 marca- Pierwszy Dzień Wiosny

Finał Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym Karnkowo 03.01.2019r.

2019-01-03
Powiększ zdjęcie

 

W czwartek 03.01.2019r.  w  Karnkowie, odbył się finał zawodów powiatowych  dzieci szkół podstawowych oraz  młodzieży szkolnej szkół gimnazjalnych w drużynowym tenisie stołowym.

Drużyny dzieci, rocznik 2006 i młodsi, zajęły:  

- dziewczęta w składzie: Ostrowska Karolina 6b i Gabrychowicz Katarzyna 6a

   II miejsce i awans do zawodów wojewódzkich - ćwierćfinały w Karnkowie

- chłopcy w składzie: Mierzejewski Adam 6c i Skibicki Jakub 6c

      IV miejsce

Drużyny młodzieży szkolnej, rocznik 2003 – 2005, zajęły:  

- dziewczęta w składzie: Ostrowska Weronika IIIa i Ostrowska Urszula 7a

    I miejsce i awans do zawodów wojewódzkich - ćwierćfinały w Rypinie

- chłopcy w składzie: Jaworski Marcin IIIc i Kowalski Cezary IIIc

      IV miejsce

 

 

 Rafał Wyrzykowski

Czytaj więcej o: Finał Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym Karnkowo 03.01.2019r.