Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Gościu znużony, gościu znudzony,
jeśli zabłądzisz kiedyś w te strony,
zajrzyj tu do nas koniecznie.

 
12.11.2018r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-opiekuńczych.

 

W tym dniu szkoła będzie nieczynna.

 

 


 Uwaga  numer konta na który Rodzice mogą dokonywać opłaty za obiady.

Nr. konta: B.S. Skępe 54 9546 0004 2001 0000 0664 0001 


 

UWAGA!!!

 

STRONA Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Skępem

ZMIENIŁA ADRES DOMENY

http://spskepe.szkolnastrona.pl/

podstrona oddziału gimnazjalnego bez zmian

 


Krótki poradnik rodzica młodego internauty

 Bezpieczeństwo dzieci online. Kompendium dla rodziców i profesjonalistów


 

Artykuły

Uwaga KONKURS!!!

2018-10-08

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2019/2020

2018-09-20
Powiększ zdjęciePożegnanie klas 3 gimnazjum

2018-06-24
Powiększ zdjęcie

"To juz jest koniec ..." - oczywiście w gimnazjum. Przed uczniami klas 3, już absolwentami  - NOWE: nowe znajomości, nowe szkoły, nowe wyzwania. Życzymy Wam otwartości w nawiązywaniu kontaktów, odwagi w podejmowaniu decyzji i nieskończonie trwającej młodzieńczej radości. Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i smakowite pożegnalne pierniki.

 

2017 - 2018

2018-06-29
Powiększ zdjęcie

Łukasz Słupecki - Najlepszy Absolwent 2018

Bezpieczne wakacje - pokazy WOPR

2018-06-21
Powiększ zdjęcie

Przed rozpoczęciem wakacji uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazach ratownictwa wodnego przygotowanych przez lipnowski WOPR i Policję. Pokazy odbyły się nad Jeziorem Wielkie w Skępem. Wszystkich zebranych powitał gospodarz MiG Skępe burmistrz Pan Piotr Wojciechowski. Następnie ratownicy zademonstrowali style pływackie i ratownicze, skoki do wody, sposoby holowania poszkodowanego. Zachwyt i podziw wzbudziły umiejętności Alexa - psa ratownika. Uczniowie kolejny raz mieli okazję, poprzez udział w tych oryginalnych zajęciach, przygotować się do bezpiecznego wypoczynku nad wodą podczas długo oczekiwanych wakacji.

Festiwal Piosenki Rosyjskiej w Łodzi

2018-06-17
Powiększ zdjęcie

Po czteroletniej przerwie nasze gimnazjum ponownie zawitało na scenie Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Łodzi. Tym razem kwalifikację do VII edycji wywalczyła Małgorzata Gabryszewska, uczennica klasy 3b.

Gosia zaśpiewała piosenkę ludową z repertuaru Żanny Biczewskiej "Я в садочке была" przy własnym akompaniamencie.

Miłym faktem był również udział w festiwalu uczennicy ZS im. W. Łukasińskiego w Skępem. Dziękujemy solistce i opiekunce za wsparcie i ciepłą atmosferę razem spędzonego czasu, a Dyrekcji szkoły składamy serdeczne podziękowania za możliwość wspólnej podróży.

Weronika Jeż na Gali Laureatów

2018-06-17
Powiększ zdjęcie

Weronika Jeż uczennica klasy 3c gimnazjum odebrała zaświadczenie o tytule LAUREATA, uzyskanego podczas przedmiotowego konkursu j. rosyjskiego. Zaświadczenia wręczał Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik podczas Gali Laureatów w ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku.

Trzecioklasiści na Targach Edukacyjnych w Lipnie

2018-04-20
Powiększ zdjęcie

JAKI ZAWÓD, JAKA SZKOŁA?

W marcu, podczas godzin wychowawczych, uczniowie klas trzecich oddziałów gimnazjalnych brali udział w spotkaniach z przedstawicielami  Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych               w Toruniu, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu oraz Zespołu Szkół Nr 2 w Sierpcu. Gimnazjaliści zapoznali się z ofertą edukacyjną i nowymi kierunkami kształcenia w roku szkolnym 2018/2019.

6 kwietnia zorganizowano wyjazd na Powiatowe Targi Edukacyjne do Lipna. Tym razem uczniowie mogli poznać ofertę szkół ponadgimnazjalnych powiatu lipnowskiego. Podczas Targów prezentowały się: Zespół Szkół Technicznych im. Ziemi Dobrzyńskiej w Lipnie (gospodarz Targów), Zespół Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie, Zespół Szkół im. Waleriana Łukasińskiego w Skępem, Zespół Szkół im. Związku Młodzieży Wiejskiej w Dobrzyniu. Przedstawiciele szkół w krótkich, artystycznych prezentacjach przedstawili specyfikę kierunków kształcenia. Gimnazjaliści zwiedzili także sale dydaktyczne i Centrum Kształcenia Praktycznego (warsztaty szkolne).

Spotkania z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych oraz udział w Targach były okazją, aby zastanowić się, czy wybrać szkołę ogólnokształcącą, czy szkołę zawodową, która daje możliwość, oprócz przygotowania ogólnego, zdobycie wykształcenia zawodowego na poziomie zasadniczym (branżowym) lub średnim (technicznym).

 

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe

2018-03-07
Powiększ zdjęcie

Kolejna edycja kuratoryjnych konkursów przedmiotowych dla uczniów oddziałów gimnazjalnych za nami. Uczniowie klas 2 i 3 w naszej szkole przystąpili do konkursów z następujących przedmiotów: j. polskiego, j. angielskiego, j. niemieckiego, j. rosyjskiego, matematyki, historii, geografii, fizyki, biologii, chemii oraz informatyki. Po etapach szkolnych do etapów rejonowych awansowało 6 osób. W etapie wojewódzkim swoją wiedzą skutecznie wykazywały się 2 uczennice. Paulina Staśkowska z klasy 3b uzyskała tytuł FINALISTY w konkursie przedmiotowym z geografii (opiekun - p. Mariola Korczakowska), a Weronika Jeż z klasy 3c - tytuł LAUREATA w konkursie przedmiotowym z j. rosyjskiego (opiekun - p. Anna Brzezińska). Gratulujemy!!!

POWIATOWY DRUŻYNOWY TENIS STOŁOWY GIMNAZJUM 26.01.2018 r.

2018-02-24
Powiększ zdjęcie

W piątek 26.01.2018 roku w Karnkowie odbyły się Finały Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym.

Zespoły dziewcząt i chłopców z Gimnazjum w Skępem  reprezentowali: Wesołkowska Sara 2C  i Ostrowska Weronika 2A – miejsce I i awans do ćwierćfinału wojewódzkiego,

oraz Markowski Przemysław 3C i Chyliński Emil 2B – miejsce III.

W zawodach uczestniczyły 4 drużyny dziewcząt i 4 drużyny chłopców z powiatu lipnowskiego.

Gratulujemy!!!

W.B.