Jesteś tutaj: Start

Gościu znużony, gościu znudzony,
jeśli zabłądzisz kiedyś w te strony,
zajrzyj tu do nas koniecznie.

WYWIADÓWKA

31.01.2019r.(CZWARTEK) godz. 17:00 – obowiązkowe szkolenie dla rodziców

uczniów klas VIII i 3 gimnazjum w zakresie egzaminów- hol szkoły.

Godz.17:30- spotkania z wychowawcami klas.

Pozostali nauczyciele dyżurują w pokoju nauczycielskim w godz. 17:00-19:00

2018-09-20

Pożegnanie klas 3 gimnazjum

2018-06-24

"To juz jest koniec ..." - oczywiście w gimnazjum. Przed uczniami klas 3, już absolwentami  - NOWE: nowe znajomości, nowe szkoły, nowe wyzwania. Życzymy Wam otwartości w nawiązywaniu kontaktów, odwagi w podejmowaniu decyzji i nieskończonie trwającej młodzieńczej radości. Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i smakowite pożegnalne pierniki.

2017 - 2018

2018-06-29

Łukasz Słupecki - Najlepszy Absolwent 2018

Bezpieczne wakacje - pokazy WOPR

2018-06-21

Przed rozpoczęciem wakacji uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazach ratownictwa wodnego przygotowanych przez lipnowski WOPR i Policję. Pokazy odbyły się nad Jeziorem Wielkie w Skępem. Wszystkich zebranych powitał gospodarz MiG Skępe burmistrz Pan Piotr Wojciechowski. Następnie ratownicy zademonstrowali style pływackie i ratownicze, skoki do wody, sposoby holowania poszkodowanego. Zachwyt i podziw wzbudziły umiejętności Alexa - psa ratownika. Uczniowie kolejny raz mieli okazję, poprzez udział w tych oryginalnych zajęciach, przygotować się do bezpiecznego wypoczynku nad wodą podczas długo oczekiwanych wakacji.

Festiwal Piosenki Rosyjskiej w Łodzi

2018-06-17

Po czteroletniej przerwie nasze gimnazjum ponownie zawitało na scenie Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Łodzi. Tym razem kwalifikację do VII edycji wywalczyła Małgorzata Gabryszewska, uczennica klasy 3b.

Gosia zaśpiewała piosenkę ludową z repertuaru Żanny Biczewskiej "Я в садочке была" przy własnym akompaniamencie.

Miłym faktem był również udział w festiwalu uczennicy ZS im. W. Łukasińskiego w Skępem. Dziękujemy solistce i opiekunce za wsparcie i ciepłą atmosferę razem spędzonego czasu, a Dyrekcji szkoły składamy serdeczne podziękowania za możliwość wspólnej podróży.

Weronika Jeż na Gali Laureatów

2018-06-17

Weronika Jeż uczennica klasy 3c gimnazjum odebrała zaświadczenie o tytule LAUREATA, uzyskanego podczas przedmiotowego konkursu j. rosyjskiego. Zaświadczenia wręczał Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik podczas Gali Laureatów w ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku.

Trzecioklasiści na Targach Edukacyjnych w Lipnie

2018-04-20

JAKI ZAWÓD, JAKA SZKOŁA?

W marcu, podczas godzin wychowawczych, uczniowie klas trzecich oddziałów gimnazjalnych brali udział w spotkaniach z przedstawicielami  Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych               w Toruniu, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu oraz Zespołu Szkół Nr 2 w Sierpcu. Gimnazjaliści zapoznali się z ofertą edukacyjną i nowymi kierunkami kształcenia w roku szkolnym 2018/2019.

6 kwietnia zorganizowano wyjazd na Powiatowe Targi Edukacyjne do Lipna. Tym razem uczniowie mogli poznać ofertę szkół ponadgimnazjalnych powiatu lipnowskiego. Podczas Targów prezentowały się: Zespół Szkół Technicznych im. Ziemi Dobrzyńskiej w Lipnie (gospodarz Targów), Zespół Szkół im. Romualda Traugutta w Lipnie, Zespół Szkół im. Waleriana Łukasińskiego w Skępem, Zespół Szkół im. Związku Młodzieży Wiejskiej w Dobrzyniu. Przedstawiciele szkół w krótkich, artystycznych prezentacjach przedstawili specyfikę kierunków kształcenia. Gimnazjaliści zwiedzili także sale dydaktyczne i Centrum Kształcenia Praktycznego (warsztaty szkolne).

Spotkania z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych oraz udział w Targach były okazją, aby zastanowić się, czy wybrać szkołę ogólnokształcącą, czy szkołę zawodową, która daje możliwość, oprócz przygotowania ogólnego, zdobycie wykształcenia zawodowego na poziomie zasadniczym (branżowym) lub średnim (technicznym).