Jesteś tutaj: Start / Doradztwo zawodowe

Doradztwo zawodowe

Autor: Anna Brzezińska

Artykuły

Konkurs dla uczniów klas VII i VIII

2019-10-09

Gzie znajdę pomoc?

2019-09-22

Konkurs filmowy dla uczniów klas VII i VIII

2019-09-22
Powiększ zdjęcie

Rozkład jazdy autobusów na rok szkolny 2019/2020

2019-08-28

Spektakularne sukcesy w konkursach historycznych Urszuli Skoczylas

2019-06-19

Ula Skoczylas uczennica klasy VIIb zwyciężyła w XI edycji wojewódzkiego konkursu im. gen. bryg. prof. Elzbiety Zawackiej "Oni tworzyli naszą historię"w kategorii uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych. W dniu 9 maja 2019 r. Kapituła konkursu przyznała naszej uczennicy I miejsce za pracę "Kędy Kazachski Step...Wspomnienia Teresy Politowskiej z zesłania". Laureatka i szkoła otrzymały cene nagrody rzeczowe.

Kolejny sukces Ula odniosła w X edycji konkursu "Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy" organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej. Tym razem  w swojej pracy uczennica upamiętniła postać Ludwika Mateusza Gimpla - podporucznika rezerwy, uczestnika kapanii wrześniowej 1939 r., ofiarę mordu katyńskiego. Laureatka nagrody I stopnia znalazła się w gronie 17 wyróżnionych spośród 264 prac zgłoszonych do konkursu. Zwieńczeniem sukcesu będzie 5-dniowa wycieczka na Białoruś wraz z pozostałymi laureatami i opiekunami, a odbędzie się we wrześniu 2019 r.

Do obu konkursów Ulę przygotowywała mama - p. Agnieszka Skoczylas. Obu Paniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

A. Brzezińska

Czytaj więcej o: Spektakularne sukcesy w konkursach historycznych Urszuli Skoczylas

IX Powiatowe Targi Edukacyjne

2019-04-06
Powiększ zdjęcie

W dniach 04.-05.04.2019 uczniowie klas VIII i 3 gimnazjum uczestniczyli w IX Powiatowych Targach Edukacyjnych w Zespole Szkół Technicznych w Lipnie. Prezentacje szkół średnich, oferty edukacyjne oraz bezpośrednie rozmowy z uczniami, często absolwentami naszej szkoły, są najlepszą promocją i zachętą dla nowych kandydatów. Mamy nadzieję, że bogactwo propozycji kształcenia, dające szerokie możliwości rozwoju własnych zainteresowań, przyczyni się do trafnych wyborów naszych uczniów.

Anna Brzezińska

Czytaj więcej o: IX Powiatowe Targi Edukacyjne

Konkursy przedmiotowe zakończone

2019-03-07

Zakończyły się potyczki naszych uczniów w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych. Do ostatniego etapu - wojewódzkiego dotarli: Mateusz Tężycki z klasy VIIIc i Artem Chornyi z klasy VIIb. Obaj uzyskali tytuł FINALISTY - Mateusz z matematyki a Artem z j. rosyjskiego. Obu uczniom gratulujemy i życzymy nie mniejszych sukcesów w przyszłości. Opiekunami uczniów podczas przygotowań do konkursów były: p. Maria Chrobak i p. Anna Brzezińska.

Czytaj więcej o: Konkursy przedmiotowe zakończone

Uwaga KONKURS!!!

2019-03-07

"Jakie znasz zawody?" ...

Czytaj więcej o: Uwaga KONKURS!!!

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych dla absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej

2019-02-03

Filmy dotyczące egzaminu ósmoklasisty

2019-02-03
Ministerstwo Edukacji Narodowej – Departament Kształcenia Ogólnego informuje, że na oficjalnym kanale YouTube Centralnej Komisji Egzaminacyjnej zostały zamieszczone filmy dotyczące egzaminu ósmoklasisty.

 

Link: https://www.youtube.com/watch?v=vNB6rQ3WF4k&list=PLiVdCrg1BnC8A94XifRNekMS5lLiZFQaf&index=1

Czytaj więcej o: Filmy dotyczące egzaminu ósmoklasisty