Jesteś tutaj: Start / Biblioteka

Biblioteka jest miejscem zaczarowanym

blisko tu do bajki i prawdy ,

do uśmiechu i wzruszeń …"

Zrób sobie przerwę od telewizora,
odejdź na dłużej od monitora,
bo w bibliotece na Ciebie czeka
książka - prawdziwy przyjaciel człowieka!

Godziny pracy:

Poniedziałek        800 - 1400
Wtorek               900 - 1500
Środa                 800 - 1400
Czwartek            850 -  1500
Piątek                 800 - 1400

W bibliotece możesz:

- wybierać i wypożyczać książki
- czytać czasopisma
- wyszukiwać informacje
- myśleć
- mieć spokój
- uśmiechać się

Autor: Agnieszka Romankiewicz

ŚWIĘTO BIBLIOTEKI

2019-11-06

W październiku obchodziliśmy w naszej szkole  Dzień  Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, integracja środowiska szkolnego, zwrócenie uwagi na rolę bibliotek w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
          W ramach obchodów Dnia Bibliotek Szkolnych zaprosiliśmy uczniów do włączenia się          w akcję, zachęcaliśmy wszystkich do odwiedzenia biblioteki oraz do korzystania z naszych zbiorów. Poprosiliśmy nauczycieli, aby w tym dniu rozpoczęli zajęcia od przeczytania uczniom fragmentu swojej ulubionej książki z dzieciństwa. Uczniowie klas młodszych na początku spotkania wysłuchali  wiersza Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”, a następnie ochoczo zajęli się tworzeniem lokomotywy i kolorowaniem wagonów zgodnie z treścią wiersza. Podczas wizyty w bibliotece uczniowie również układali rozsypanki wyrazowe budując fragmenty znanych wierszy Tuwima i Brzechwy , układali multimedialne puzzle        z bohaterami bajek, polecali książkę, którą warto przeczytać, tworząc „Książkową listę przebojów”. Bibliotekę szkolną, w dniu jej święta odwiedziło wielu czytelników. Dzieci składały życzenia i dawały laurki.  Na koniec wspólnej zabawy dzieci utworzyły „Wesołą lokomotywę i dojechały nią do stacji „Cukierkowo” , na której otrzymały cukierkowe paliwo, by ruszyć w dalszą trasę.

Bibliotekarze:  Agnieszka Romankiewicz, Piotr Wyszyński

Czytaj więcej o: ŚWIĘTO BIBLIOTEKI