Jesteś tutaj: Start / Biblioteka

Biblioteka jest miejscem zaczarowanym

blisko tu do bajki i prawdy ,

do uśmiechu i wzruszeń …"

Zrób sobie przerwę od telewizora,
odejdź na dłużej od monitora,
bo w bibliotece na Ciebie czeka
książka - prawdziwy przyjaciel człowieka!

Godziny pracy:

Poniedziałek 8:00 - 12:30

Wtorek        8:00 - 14:00

Środa          8:00 - 15:00

Czwartek     8:00 - 13:30

Piątek         8:00 - 13:30

W bibliotece możesz:

- wybierać i wypożyczać książki
- czytać czasopisma
- wyszukiwać informacje
- myśleć
- mieć spokój
- uśmiechać się

Autor: Agnieszka Romankiewicz

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci- 2 kwietnia

2017-03-29

Już od blisko pięćdziesięciu lat 2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który ustanowiono w celu promowania literatury i grafiki dziecięcej oraz inspirowania najmłodszych czytelników do sięgania po książki. Data, jaką wybrano na świętowanie, nie jest przypadkowa – to dzień urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena, którego baśnie są znane dzieciom na całym świecie.
Co roku inny kraj jest gospodarzem tego dnia, projektując i rozsyłając plakat z mottem.
Gospodarzem Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w roku 2017 jest Rosja, a autorem Listu do dzieci całego świata pod hasłem “Rośnijmy z książką!”– Sergiej Machotin.
W naszej szkole świętowaliśmy 4 kwietnia. Tego dnia Pani Dyrektor odwiedziła uczniów każdej klasy, przeczytała fragment wybranej książki oraz miała dla każdej klasy upominek – książkę dla dzieci. Natomiast w  bibliotece szkolnej uczniowie klas pierwszych oglądali przedstawienie pt. „ W krainie książek” w wykonaniu uczniów klas starszych. Wszyscy wysłuchali krótkiej historii tego święta oraz listu skierowanego do dzieci. Na wszystkich odwiedzających bibliotekę szkolną czekał słodki poczęstunek.

Czytaj więcej o: Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci- 2 kwietnia