Jesteś tutaj: Start / Sport

Sport

Autor: admin

Artykuły

Finał Powiatowy Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców rocznik 2006 i młodsi.

2018-11-26

W dniach 7 i 8 listopada w Tłuchowie odbyły się Finały Piłki Ręcznej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych roczniki 2006 i młodsi. Nasze reprezentacje zarówno dziewcząt i chłopców zajęły III miejsce.

Naszą szkołę reprezentowały/ reprezentowali:

Dziewczęta: Gabrychowicz Katarzyna, Kąkolewska Kaja, Lewandowska Nikola, Ostrowska Karolina, Skoczylas Urszula, Tężycka Amelia, Wąsicka Katarzyna, Wąsicka Milena, Wojciechowska Natalia, Zawadzka Dominika,

Chłopcy: Balcerzak Oskar, Drwęcki Jakub, Jędrzejewski Damian, Karpiński Stanisław, Mierzejewski Adam, Moderski Kacper, Moderski Mikołaj, Piotrowski Maciej, Skibicki Jakub, Uzarski Tomasz.

 Gratulacje.

Czytaj więcej o: Finał Powiatowy Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców rocznik 2006 i młodsi.

Finał Powiatowy w Piłce Nożnej Chłopców szkół podstawowych roczniki 2006 i młodsi

2018-11-19

W dniu 16.10.2018r  w Bobrownikach odbył się Finał Powiatowy w Piłce Nożnej Chłopców szkół podstawowych roczniki 2006 i młodsi. Reprezentacja naszej szkoły po zaciętej rywalizacji w grupie awansowała do finału, w którym to wywalczyła I miejsce i awansowała do ćwierćfinału wojewódzkiego.                                                                                                                                                                             

Naszą szkołę reprezentowali: Cymerman Mateusz, Lipka Jakub, Drwęcki Jakub, Jędrzejewski Damian, Moderski Kacper, Górczyński Kacper, Janiszewski Michał, Kaczorowski Mateusz, Karpiński Stanisław, Mierzejewski Adam, Piotrowski Maciej, Skibicki Jakub, Wąsicki Hubert.

 Gratulacje.

Marek Moderski, Wiesław Welenc

Czytaj więcej o: Finał Powiatowy w Piłce Nożnej Chłopców szkół podstawowych roczniki 2006 i młodsi

Finał Powiatowych Igrzysk Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych

2018-11-19
Powiększ zdjęcie

W środę 17.10.2018 roku w Skępem odbył się Finał Powiatowych Igrzysk Dzieci (rocznik 2006 i młodsi) w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Skępem w składzie: Gabrychowicz Katarzyna 6a, Kąkolewska Kaja 6c, Ostrowska Karolina 6b, Sęk Julia 5c, Sztankiewicz Amelia 6a, Tężycka Amelia 6c, Wąsicka Milena 6b, Wojciechowska Natalia 6a, Zawadzka Dominika 6a, Zawadzka Magdalena 5a, Brzezińska Karolina 5c zajęła II miejsce.           Drużyna chłopców naszej szkoły w składzie: Balcerzak Oskar 6b, Cymerman Mateusz 5c, Jędrzejewski Damian 6a, Karpiński Stanisław 6c, Krzyszczak Jakub 4c, Krzyszczak Wojciech 4c, Lipka Jakub 5c, Skoczylas Julian 5c, Uzarski Tomasz 6b, Walczewski Marcin 6c, Janiszewski Michał 6b, Mierzejewski Adam 6c, Moderski Kacper 6a zajęła III miejsce.

W podsumowaniu współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych powiatu lipnowskiego za rok 2017-2018 dziewczęta z naszej szkoły generalnie zajęły III miejsce.

Czytaj więcej o: Finał Powiatowych Igrzysk Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Gimnazjalnych Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców

2018-11-18
Powiększ zdjęcie

W dniu 23 i 24.10.2018 roku w Lipnie odbył się Finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Gimnazjalnych Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców.

Nasze drużyny ze Skępego  zajęły odpowiednio – III m dziewczęta i  IV m chłopcy,

w zawodach brali udział :

Drużyna dziewcząt : Alicja Skowrońska 3c,Weronika Ostrowska 3a , Nikola Pytelewska 3a, Oliwia Choczyńska 3c, Arleta Skibicka 3a, Natalia Gabrychowicz 3a, Julia Sikorska 3a,

 Agata Chłopecka 3a

 

Drużyna chłopców: Jonasz Gładkowski 7b, Marcel Szmulewicz 8b, Karwicki Jakub 8b, Kacper Wiśniewski 3a, Maciej Krutulski 3a, Paweł Dudziński 3b,  Kacper Ostrowski 3b,

Sebastian Nowicki 3c, Aleksander Kaźmierowski 3c, Cezary Kowalski 3c.

 

                                                                                                Autor:   Rafał Wyrzykowski

Czytaj więcej o: Finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Gimnazjalnych Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców

Starty oraz osiągnięcia Filipa Panasiewicza ucznia klasy IIIc

2018-11-18
Powiększ zdjęcie

              W sobotę 9 września 2018r. w Bydgoszczy,  po raz drugi  w tym sezonie, startował w rzucie oszczepem 600g uczeń klasy IIIc Filip Panasiewicz.

Tydzień wcześniej, także w Bydgoszczy, wygrał mistrzostwa wojewódzkie, kwalifikując się do zawodów międzywojewódzkich. Na tych zawodach także wygrał i z szóstym rezultatem w Polsce 47,91m w swojej grupie wiekowej, zakwalifikował się do Mistrzostw Polski, które rozgrywane były w Bełchatowie 22 i 23 września 2018r. Tam w bardzo ciężkich warunkach pogodowych zajął  9 miejsce.

Filip jest zawodnikiem sekcji lekkoatletycznej  UKS Skompensis Skępe  przy Szkole Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Skepem, co umożliwiało mu starty nie tylko w sporcie szkolnym ale i klubowym, rozszerzając ofertę sportową w naszej szkole i umożliwiając uzyskiwanie tak wspaniałych osiągnięć sportowych naszym uczniom.

 Filip uzyskał stypendium sportowe III stopnia Burmistrza MiGS  za ubiegły rok szkolny 2017/2018, ponieważ był finalistą a w rezultacie zajął  4 miejsce w rzucie oszczepem  w XIX Kujawsko – Pomorskiej Gimnazjadzie w Lekkoatletyce o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego - Świecie 07.06.2018r. sport szkolny oraz  4 miejsce w pchnięciu kulą 5 kg. w Halowych Mistrzostwach woj. Kujawsko – Pomorskiego Dzieci Toruń 27.01.2018r. wiek U-16 sport kwalifikowany.

Jest także rekordzistą gimnazjum -  rzut oszczepem 700g. 41,68 m.

Filip Panasiewicz posiada ogromny talent sportowy a  rezultaty jakie osiąga, to jak sądzę, nie jego ostatnie słowo ale wskazówka i pomysł oraz motywacja do dalszego rozwoju, czego mu serdecznie życzę.

 

Autor: Rafał Wyrzykowski

Czytaj więcej o: Starty oraz osiągnięcia Filipa Panasiewicza ucznia klasy IIIc

Finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych

2018-11-09
Powiększ zdjęcie

W środę, 17.10.2018r. w Skępem, odbył się Finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę w rocznikach 2003-2005  reprezentowała sztafeta dziewcząt i chłopców. Zarówno  dziewczęta, jak i chłopcy zajęli IVm.

-          drużyna dziewcząt:

Wiktoria Małecka 7a, Paulina Witkowska 7a, Alicja Skowrońska 3c,Oliwia Choczyńska 3c,

Natalia Gabrychowicz 3a, Weronika Ostrowska 3a, Julia Sikorska 3a, Monika Sobocińska 3a, Agata Chłopecka 3a, Nikola Pytelewska 3a,

-          drużyna chłopców:

Marcel Szmulewicz 8b, Mateusz Jagas 8b, Radosław Kalinowski 8c, Adrian Szymański 3a , Maciej Krutulski 3a, Paweł Dudziński 3b, Denis Grabowski 3b, Kacper Ostrowski 3b,

Sebastian Nowicki 3c, Marcin Jaworski 3c, Aleksander Kaźmierowski 3c, Cezary Kowalski 3c

Podczas zawodów, już tradycyjnie, przewodniczący powiatowego szkolnego związku sportowego podsumował współzawodnictwo sportowe szkół powiatu lipnowskiego.

Nasze gimnazjum (rocznik 2004–2002) w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Szkół Gimnazjalnych za rok szkolny 2016/2017 zajęło I miejsce we wszystkich trzech kategoriach, czyli:

I miejsce w kategorii dziewcząt gimnazjum

I miejsce w kategorii chłopców gimnazjum

I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych

Gratulujemy !!!!

R. Wyrzykowski

M. Moderski

Czytaj więcej o: Finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Finał Powiatowy Piłki Nożnej Chłopców

2018-11-09
Powiększ zdjęcie

W dniu 19 października 2018r w Bobrownikach odbył się Finał Powiatowy Piłki Nożnej Chłopców szkół gimnazjalnych, rocznik 2003 - 2005. Nasi chłopcy zajęli II m ulegając w finale drużynie z Kikoła. Startowało siedem szkół z naszego powiatu.

Naszą szkołę reprezentowali: Janiszewski Kacper 8b, Szmulewicz Marcel 8b, Jaworski Marcin 3c, Kaźmierowski Aleksander 3c, Kowalski Cezary 3c, Nowicki Sebastian 3c, Krutulski Maciej 3a.

 Rafał Wyrzykowski.

Czytaj więcej o: Finał Powiatowy Piłki Nożnej Chłopców