Międzynarodowy Konkurs Programistyczny BALTIE 2019

Po zakończeniu rywalizacji w niższych etapach Międzynarodowego Konkursu Programistycznego BALTIE 2019 do rywalizacji w finale stanęło dwoje uczniów naszej szkoły, którzy 8 czerwca 2019r. w Szkole Podstawowej w Łysomicach walczyli w międzynarodowym gronie o jak najwyższe miejsca i tytuły finalisty i laureata.

Zawodnicy z Polski, Czech i Słowacji startujący w tym etapie mieli za zadanie rozwiązać w ciągu 150 minut 11 zadań z zakresu programowania.

Najlepszy wynik spośród uczniów naszego województwa oraz tytuł FINALISTY zdobył Gabor Makowski. Niewiele gorszy wynik w starszej grupie wiekowej uzyskała Agata Gibert zdobywając II miejsce w województwie.

Obojgu zawodnikom gratulujemy i czekamy na ich jeszcze większe sukcesy w przyszłym roku.

Opiekunowie:

S. Chrobak,