LIGA ZADANIOWA

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie z klas szóstych i z siódmej „b” naszej szkoły, brali udział w trzech spotkaniach matematycznego konkursu LIGA ZADANIOWA. Trzy rejonowe etapy tego konkursu dla naszych uczniów odbywały się w SP nr 3 w Lipnie.

Najlepszy wynik z naszej szkoły uzyskała uczennica klasy VIIb, Agata Gibert, która zajęła I miejsce w rejonie oraz awansowała do finału wojewódzkiego.

Na etapie wojewódzkim, który odbył się 13.04.2019 r. na UMK w Toruniu, Agata Gibert  wspaniale rozwiązała wszystkie zadania, uzyskując tytuł laureata wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki.

W klasach szóstych w XXXII edycji LIGI ZADANIOWEJ III miejsce w rejonie uzyskali:

Stanisław Karpiński z klasy VIc

Natalia Wojciechowska z klasy VIa

Damian Jędrzejewski z klasy VIa

Troje uczniów z naszej szkoły otrzymało wyróżnienia:

Amelia Tężycka z klasy VIc

Mikołaj Istygniejew z klasy VIa

Marcin Walczewski z klasy VIc

W dniu 6.06.2019 r. we Włocławku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu LIGA ZADANIOWA, w którym brała udział Agata Gibert i Natalia Wojciechowska. Pozostali nieobecni na uroczystości uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy, które zostaną wręczone im w szkole na apelu podsumowującym pracę uczniów w roku szkolnym 2018/2019.

Maria Chrobak i Maryla Kwiatkowska

Autor: Maria Chrobak