Wycieczka chórzystów do Bydgoszczy

Dnia 30 maja 2019 r. grupa 44 uczniów śpiewających w szkolnym chórze pojechała  na wycieczkę w Bydgoszczy. Na początku odwiedziliśmy gmach Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego. Zobaczyliśmy prawdziwą scenę z wielkimi organami, złotą harfą i ruchomą podłogą, tzw. zapadnią. Siedząc  na widowni z ciekawością wysłuchaliśmy opowieści o tym niezwykłym miejscu. Teraz już wiemy, że filharmonia to niekoniecznie hala sportowa, na której raz w miesiącu odbywają się w naszej szkole audycje muzyczne. Obok Filharmonii znajduje się park, a w nim muzyczny plac zabaw, na którym świetnie się bawiliśmy. Po posiłku w McDonald’s i spacerze na Brdą udaliśmy się do celu naszej wycieczki, czyli do Opery Nova, aby obejrzeć balet Sergiusza Prokofiewa pt. „Kopciuszek”.  Trochę zmęczeni, ale rozśpiewani i bogatsi w wiedzę o miejscach, w których można posłuchać muzyki, wróciliśmy do domu.

Autor: Maria Głowacka