Dzień Polonistyczny

W ramach corocznie organizowanego w naszej szkole Dnia Polonistycznego w tym roku szkolnym uczniowie klas VIII i 3 gimnazjum mogli wziąć udział w dwóch konkursach: kartka z życzeniami dla szkoły z okazji 100 - lecia jej powstania i ortograficzny na „Mistrza ortografii”.

Wyniki konkursów

Życzenia dla Szkoły Podstawowej w Skępem z okazji stulecia jej powstania

wyróżnienia:     Marcel Szmulewicz        kl. VIII b

Jakub Karwicki                 kl. VIII b

Katarzyna Dudzińska kl. 3 C

Szkolny konkurs ortograficzny

MISTRZ ORTOGRAFII klas VIII:     Maria Żuchowska    kl. VIII c

MISTRZ ORTOGRAFII klas III gimnazjum:    Maciej Krutulski kl. 3 a

Dnia 4.06.2019 r. odbyło się spotkanie z panem Jerzym Kowalskim – dyrektorem Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skępem, który opowiedział uczniom klas VIII i 3 gimnazjum o życiu i twórczości Gustawa Zielińskiego – patrona Szkoły Podstawowej w Skępem. Prelekcja miała tytuł "Gustaw Zieliński - patriota, poeta, dobry gospodarz". W trakcie spotkania uczniowie zaprezentowali fragmenty utworów naszego patrona, na koniec zaśpiewali hymn szkoły.

Uczniowie klas  IV – VII przypomnieli sobie postać G. Zielińskiego, oglądając prezentację na zajęciach z wychowawcą.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym kartek z życzeniami dla szkoły będzie co niemiara.

Nauczyciele j.polskiego

Autor: Edyta Cymerman