KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

Z OKAZJI 100-LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SKĘPEM

POD HONOROWYM PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA I GMINY SKĘPE

We wtorek 28.05.2019 w Szkole Podstawowej imienia Gustawa Zielińskiego w Skępem odbył się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej z okazji 100-lecia Szkoły Podstawowej w Skępem. Wszyscy wykonawcy prezentowali utwory w języku angielskim, choć do wyboru był także język niemiecki i rosyjski. Uczniowie ze szkół podstawowych w Czermnie, Wólce i oczywiście w Skępem „wyśpiewali” sobie nagrody w trzech kategoriach wiekowych : klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII  i III gimnazjum. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, ponieważ wszyscy artyści wykazywali się nie tylko  talentem, lecz także umiejętnościami językowymi. Nagrody zwycięzcom wręczył sam Burmistrz Miasta i Gminy Skępe Pan Piotr Wojciechowski wraz z Panią Ewą Jastrzębską- Dyrektor Szkoły Podstawowej im. G. Zielińskiego w Skępem. W kategorii klas I-III zwycięzcą zastała Patrycja Koszytkowska, II miejsce zajęła Natalia Koprowska, III nagrodę zdobył Adam Borowski oraz wyróżnienie otrzymała Amelia Wysińska. W kategorii klas IV-VI  zebranych oczarowała Natalia Redecka, II miejsce zajęła Klaudia Pruśkiewicz, natomiast III lokatę wywalczyła Agata Kowalska, w tej kategorii przyznano także dwa wyróżnienia dla Oliwii Czarneckiej oraz Mateusza Rybackiego. W kategorii klas VII-VIII i Gimnazjum zwycięstwo odniosła Julia Gabryszewska, II miejsce zajęła Alicja Miśkiewicz, natomiast  III miejsce uzyskał Bartłomiej Kauwa. Zwycięzcom gratulujemy, jednakże wszyscy uczestnicy zasługują na słowa pochwały, dlatego też każdy uczestnik otrzymał nagrodę za trud włożony w przygotowania. To był pierwszy taki konkurs w naszej szkole, ale mamy nadzieję, że zapoczątkuje on nową tradycję i zmotywuje uczniów do nauki języków  obcych.

Justyna Sadowska – koordynator konkursu

Autor: Anna Sadowska