Z wizytą u strażaków i w sklepie odzieżowym

4 marca dzieci ze szkoły filialnej w Łąkiem odwiedziły siedzibę Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie.  Mogły tam zobaczyć z bliska, jak wygląda praca strażaków. Młodszy aspirant Kamil Trojanowski opowiedział o niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy strażaków, pokazał samochody strażackie i ich wyposażenie, sprzęt pożarniczy oraz motorówkę. Dzieci miały możliwość przymierzyć strój strażacki oraz dowiedzieć się, jak należy udzielić pierwszej pomocy poszkodowanej osobie. Młodszy ogniomistrz Michał Deduński przypomniał dzieciom numery alarmowe oraz powiedział, jakich informacji  należy udzielić, aby wezwać pomoc strażaków do pożaru czy wypadku.

W tym dniu dzieci miały jeszcze okazję odwiedzić sklep odzieżowy. Poznały jego wyposażenie, pracę ekspedientek oraz obserwowały klientów robiących zakupy.

To była bardzo interesująca i pełna pozytywnych wrażeń wycieczka.

A. Welenc,  S. Bartoszewicz

Autor: Aleksandra Welenc