Słowem o Szafarni

9 lutego 2019 r. w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni odbyło się ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród w I Wojewódzkim Konkursie Literackim dla Szkół Podstawowych “Słowem o Szafarni”.

Na konkurs należało przesłać opowiadanie na temat „Nieznana przygoda Fryderyka Chopina na wakacjach w Szafarni w 1824 roku”. Zadaniem uczestników było opisanie wymyślonego wydarzenia, które mogłoby przydarzyć się młodemu kompozytorowi podczas letniego pobytu w posiadłości Dziewanowskich. W pracy należało nawiązać do prawdziwych faktów, postaci i wydarzeń z 1824 r.

W konkursie wzięło udział 22 młodych literatów, spośród których wyłoniono finałową szóstkę. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych osób znalazł się uczeń naszej szkoły Bartłomiej Kauwa, któremu serdecznie gratulujemy.

Autor: Maria Głowacka