Ogólnopolski Program Edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

Od września 2018 roku uczniowie klas pierwszych naszej szkoły realizowali zadania związane z przystąpieniem do X edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem tej akcji było pokazanie dzieciom jak unikać zagrożeń podczas codziennych aktywności: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Podczas zajęć uczniowie poznawali zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni, bezpiecznego korzystania z Internetu, dowiedzieli się również o zagrożeniach jakie mogą spotkać ich w domu lub w szkole i jak ich unikać. W grudniu wszyscy uczniowie klas I przystąpili do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa – online. Uczniowie przy udziale wychowawczyń: p.Beaty Rutkowskiej, p.Aliny Sobocińskiej i p.Aliny Staszkiewicz oraz nauczyciela zajęć komputerowych p.Sławomira Chrobaka zgłębili swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa już od początku pobytu ich w szkole. Po wykonaniu wszystkich zadań nasza szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający uczestnictwo w programie.

Koordynator Programu Alina Staszkiewicz

Autor: Alina Staszkiewicz