Wieczór w bibliotece szkolnej

26 października 2023 r. w naszej szkole po raz drugi odbył się wieczór w bibliotece. Uczniowie z klasy VI a i VI b, pod opieką p. J. Dąbkowskiej, p. A Romankiewicz
i p. J. Drzewuckiej, mieli okazję spędzić bardzo miło czas w bibliotece szkolnej. Spotkanie miało na celu zachęcenie uczniów do rozwijania pasji czytania, częstego odwiedzania biblioteki, poznania jej zasobów. Spotkanie rozpoczęto przedstawieniem biografii młodej pisarki o pseudonimie Tina Berk. Dzieci czytały fragmenty jej książki pt. "Ta jedna gwiazda". Po wprowadzeniu uczniów w tematykę książki i zaciekawieniu ich, co będzie działo się dalej, zakończono czytanie. Uczniowie mogli wypożyczyć tę książkę, by poznać dalsze losy głównych bohaterów. W następnej kolejności przyszedł czas na słodki poczęstunek, kubki gorącej zimowej herbaty oraz relaks na materacach, pod ciepłymi kocami i z ulubionymi maskotkami. Dzieci grały w gry planszowe oraz oglądały wybrany przez siebie film. Na koniec panie podziękowały za udział w spotkaniu i wszyscy zadowoleni wrócili pod opieką rodziców do domów.

Autor: A. Romankiewicz