Pasowanie na ucznia

Dnia 20 października 2023 r. w naszej szkole odbyła  się uroczystość Pasowania na ucznia. W tym dniu  uczniowie kl. I a, I b i I c oficjalnie przyjęci zostali do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Skępem. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez p. Dyrektor Ewę Jastrzębską. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi Polakami kochającymi swoją Ojczyznę, dobrymi uczniami i kolegami, będą dbać o dobre imię szkoły i klasy. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Na zakończenie uroczystości każdy pierwszak otrzymał pamiątkowy dyplom ufundowany przez Stowarzyszenie „Gucio”. Uczniowie zostali obdarowani wspaniałymi prezentami od zaproszonych gości, za które serdecznie dziękują! Po uroczystości wszyscy udali się do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten szczególny dzień,  na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej.

Autor: A. Błaszczyk, S. Bartoszewicz, J. Sadowska