Matematyka w praktyce

Dnia 30 maja 2023r. uczniowie klasy 3c wybrali się z wizytą do sklepu „Lewiatan”. W tym dniu poznali specyfikę pracy sprzedawcy, magazyniera, kasjera, kierownika sklepu. Zwiedzali sklep, magazyn, chłodnię oraz inne pomieszczenia w budynku. Na spotkanie z uczniami stawiła się pani kierownik Agnieszka Rozen, która zapoznała dzieci z pracą ekspedientki oraz wyposażeniem sklepu. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wszystkie regały, półki, lodówki. Wizyta była doskonałą lekcją pod względem właściwego zachowania się w miejscu użyteczności publicznej, jak również ogromną frajdą dokonania w nim wspólnego zakupu. Uczniowie realizowali wspólnie z nauczycielem projekt matematyczny i wykorzystywali w praktyce umiejętności zdobyte w szkole. Każdy trzecioklasista wyposażony w drobną kwotę pieniężną miał dokonać zakupu szacując i obliczając resztę. Po powrocie do klasy dzieci porównywały paragony, sprawdzały kto zapłacił najwięcej, a kto najmniej. Wizyta pokazała, że wiadomości nabywane w szkole ludzie wykorzystują w życiu codziennym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom sklepu, którzy przyjęli nas z dużą sympatią i serdecznością. Dziękujemy również za drobny upominek, który będzie nam przypominał wizytę w Waszym sklepie.

Autor: S. Bartoszewicz