Życie i działalność Mikołaja Kopernika

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ Życie i działalność Mikołaja Kopernika

Konkurs na prezentację multimedialną jest ogłoszony w ramach projektu poświęconego rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Założeniem konkursu na prezentację multimedialną
jest zainspirowanie uczniów do bliższego poznania i zaprezentowania rówieśnikom postaci historycznej zasłużonej dla Polski.

• 1 Postanowienia ogólne
  1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa w Skępem, gdzie zostanie powołana Komisja Konkursowa, która będzie nadzorować prawidłowy przebieg konkursu. W skład Komisji Konkursowej wejdą przedstawiciele Organizatora.
  2. Konkurs rozpoczyna się 10 grudnia 2022r. i trwać będzie do 10 stycznia 2023r.
  • 2 Cel i przedmiot konkursu:

1.Celem konkursu jest:

-  pogłębienie wśród uczniów wiedzy na temat życia i działalności Mikołaja Kopernika

- rozwijanie umiejętności wykorzystania dostępnych materiałów źródłowych i fotograficznych do opracowania prezentacji multimedialnej.

1. Przedmiotem konkursu jest prezentacja multimedialna przedstawiająca postać Mikołaja Kopernika.
  • 3 Warunki uczestnictwa
  1. Konkurs adresowany jest do uczniów SP w Skępem w klasach VI – VIII.
  2. Udział w konkursie jest bezpłatny.
  3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wykonanie prezentacji multimedialnej i przesłanie jej we właściwym terminie do nauczycieli: m.markiewicz@spskepe.szkolnastrona.pl , i.jerzejewski@spskepe.szkolnastrona.pl
  • 4 Wymagania dotyczące prac:
  1. Prezentacja powinna być wykonana za pomocą programu Microsoft Power Point.
  2. Prezentacja konkursowa musi zawierać od 10 do 20 slajdów. Na pierwszym slajdzie należy:

- zamieścić nazwę konkursu, imię i nazwisko autora pracy, nazwę szkoły

- ostatni slajd powinien zawierać bibliografię (źródła, z których korzystano przy tworzeniu
  prezentacji w tym również strony internetowe).

1. Prezentacje nadesłane na konkurs muszą być pracami własnymi, nigdzie wcześniej niepublikowanymi oraz nieprzedstawianymi na innych konkursach. Nadesłanie pracy na konkurs jest jednoznaczne ze złożeniem deklaracji o tych faktach.
  • 5 Zgłoszenie udziału w konkursie
  1. Uczestnik konkursu może zgłosić tylko jedną prezentację. Dopuszcza się również możliwość zgłoszenia prezentacji opracowanej grupowo (do 2 osób).
  1. Przesłania prac należy dokonywać do dnia 10 stycznia 2023 roku.
  2. Dokonanie zgłoszenia oznacza akceptację warunków zawartych w regulaminie.
  3. Prezentacje zgłoszone na konkurs przechodzą na własność Organizatora.
  • 6 Ogłoszenie wyników
  1. Po upływie terminu zgłoszeń, Komisja Konkursowa dokona oceny prezentacji uwzględniając:

- poprawność merytoryczną i językową informacji zamieszczonych w prezentacji

- przejrzysty i uporządkowany układ prezentacji

- adekwatność zastosowanych zdjęć, materiałów filmowych do przedstawionych treści

- kreatywność oraz pomysłowość przedstawienia tematu konkursowego

- techniczną poprawność wykonania prezentacji.

1. Organizator przewiduje wyłonienie trzech najlepszych prezentacji i przyznanie im I, II i III miejsca, a także przyznanie wyróżnienia dla prezentacji charakteryzującej się wyjątkową oryginalnością.
  2. Decyzje Komisji są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie.
  3. Autorzy nagrodzonych prac zostaną powiadomieni przez Organizatora e- mailem o przyznaniu nagrody lub wyróżnienia. Informacje umieszczone zostaną również na stronie internetowej szkoły.
  4. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy.
  5. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną zaprezentowane w szkole podczas lekcji historii.

Organizatorzy: Ireneusz Jędrzejewski, Marzena Markiewicz

Autor: M. Markiewicz