Wieczór w bibliotece szkolnej

Aby zarazić pasją czytania, rozbudzić  ciekawość oraz rozwijać zainteresowania czytelnicze uczniów, nauczyciele bibliotekarze wraz z wychowawcą klasy Va  zorganizowali  „Wieczór w bibliotece” dla członków koła czytelniczego z klasy Va i Vb. Spotkanie odbyło się 21 października i rozpoczęło się  od głośnego czytania fragmentu książki pt. „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”. Wspólne czytanie wywołało nie tylko uśmiech na twarzach młodych czytelników, ale uświadomiło wszystkim , iż z książką można spędzić fantastyczne chwile. Po wspólnym czytaniu przyszła pora na chwilę wytchnienia i na wspólny posiłek. Następnie uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze zbiorami biblioteki szkolnej. Gdy nastał mrok, na wygodnych poduszkach, pod ciepłymi kocami i przy nastrojowym oświetleniu, przyszedł czas na projekcję filmu wybranego przez uczniów. Mimo wieczorowej pory uczestnicy wykazywali wiele energii i uśmiechu. Poprzez wspólne przeżywanie „Wieczoru w bibliotece” dzieci nie tylko dobrze się bawiły, ale miały także okazję do lepszego poznania się, kształtowały umiejętność uważnego słuchania, miały możliwość współpracy w grupie i umacniania koleżeńskich więzi. Wspólne dyskusje, zabawy, czytanie - to jest pomysł na integrację! Na zakończenie dzieci przyznały, że ten wspólny wieczór był bardzo udany i należy go powtórzyć.
Osoby odpowiedzialne: Joanna Dąbkowska, Joanna Drzewucka, Agnieszka Romankiewicz.

Autor: A. Romankiewicz