Z wizytą na poczcie

Dnia 04.10.2022r. w  ramach obchodzonego niedługo "Dnia Poczty Polskiej" uczniowie klasy III c wybrali się się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Skępem. Bardzo serdecznie przywitały nas Panie, które troskliwie się nami zajęły. Najpierw opowiedziały historię poczty, jak wyglądało to kiedyś , a jak wygląda teraz. Z wielkim zainteresowaniem uczniowie oglądali pomieszczenia poczty, obserwowali pracę urzędnika pocztowego i uświadamiali sobie, jak wielkie znaczenie ma ten urząd w życiu codziennym człowieka. Pani pokazała nam duży stempel, był to datownik. Wykonaliśmy kilka stempli na kopertach. Następnie zwiedziliśmy inne pomieszczenia, m.in. sortownie. Dzieci poznały wyposażenie poczty, zwracały uwagę na skrzynki pocztowe, worki na listy i logo poczty. Celem naszej wycieczki było również sprawdzenie w jaki sposób urzędniczki wykorzystują królową nauk „matematykę” w swojej pracy. Okazało się, że z matematyką potykamy się tam bardzo często.  Wycieczka ta była ogromnym przeżyciem, ponieważ jak wiadomo, nic tak nie zaznajamia dziecka z danym środowiskiem, jak możliwość obejrzenia go na żywo. Na konie uczniowie otrzymali małe upominki w postaci płyt z bajkami. Wycieczka była pełna miłych wrażeń. Uczniowie wraz z wychowawcą dziękują urzędnikom za miłe przyjęcie.

Autor: S. Bartoszewicz