Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Witamy na naszej stronie.

Mamy nadzieję, że dzięki niej zarówno rodzice podopiecznych, jak i podopieczni będą mogli bardziej zaangażować się w życie placówki.

 

  Harmonogram dowozów uczniów od 4.09.2018r.

 

 


 

 

ZASADY ŚWIADCZENIA „DOBRY START”

 

więcej

 


 

Informacje dla rodziców przyszłych pierwszoklasistów

 

więcej


 

REKRUTACJA

do oddziałów przedszkolnych, klas pierwszych

i klasy czwartej z rozszerzonym programem języka angielskiego 

oraz sportowej klasy czwartej o profilu lekkoatletyka

na rok szkolny 2018/2019

Wnioski i zgłoszenia do pobrania w sekretariacie szkoły

lub ze strony internetowej.

 

więcej 

Artykuły

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2019/2020

2018-09-20

WITAJ SZKOŁO!

2018-09-03
Powiększ zdjęcie

3 września, po przeszło dwóch miesiącach wspaniałych, słonecznych i gorących wakacji, rozpoczęliśmy naukę w roku szkolnym 2018/2019. Wszystkim uczniom życzymy ciekawych lekcji i jak najwyższych ocen, a nauczycielom sukcesów ich uczniów.

List gratulacyjny od Ministra Edukacji Narodowej

2018-07-23

7 lipca 2018 r. podczas obchodów Dni Skępego Pani Poseł Joanna Borowiak przekazała dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Skępem list gratulacyjny od Ministra Edukacji Narodowej Pani Anny Zalewskiej.

Dyrektor szkoły Ewa Jastrzębska

 

Spotkanie z dinozaurami

2018-06-23
Powiększ zdjęcie

13 czerwca 2018 roku uczniowie szkoły filialnej w Łąkiem wybrali się na wycieczkę do JuraParku w Solcu Kujawskim. Spotkanie z dinozaurami rozpoczęło się w trakcie seansu w kinie 5D, następnie z przewodnikiem udaliśmy się na ścieżkę edukacyjną, na której dzieci zobaczyły różne rodzaje dinozaurów na przestrzeni różnych er. W Muzeum Ziemi uczniowie podziwiali oryginalne eksponaty, duże wrażenie zrobił na nich zrekonstruowany mamut. Na warsztatach plastycznych dzieci malowały dinozaury według własnego pomysłu. Później była wspaniała zabawa na placach zabaw. Nie zabrakło też zakupu pamiątek. To była wspaniała wycieczka – taka była ocena uczestników. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

M. Krasińska, A. Welenc, M. Dąbrowska, M. Cymerman

Program Edukacji Kulturalnej

2018-06-21
Powiększ zdjęcie

Uczniowie klasy Va naszej szkoły uczestniczyli w Programie Edukacji Kulturalnej realizowanym w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. W programie uczestniczyło 27 uczniów. W ramach programu uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych, filmowych, fotograficznych, teatralnych, muzycznych.

Celem Programu Edukacji Kulturalnej jest:

  • przygotowywanie uczniów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i kształtowanie postaw twórczych
  • wzbogacenie wiedzy uczestników z zakresu teatru, muzyki, tańca, plastyki, fotografii, etnografii, sztuki i dziedzictwa  kulturowego
  • rozbudzanie w uczestnikach ciekawości świata i pasji poznawczej  
  • kształtowanie umiejętności kreowania wypowiedzi artystycznych w dziedzinach teatru, muzyki, plastyki, fotografii, etnografii, sztuki i dziedzictwa kulturowego
  • zapoznanie z propozycjami edukacyjnymi kilku toruńskich instytucji kultury ( Muzeum Etnograficznego, Muzeum Okręgowego, Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury)

Tematy zajęć nawiązywały do programu nauczania  klas V szkół podstawowych, znacząco uzupełniając go i poszerzając.

Program trwał od 28 lutego 2018r., a zakończony został uroczystym podsumowaniem 13 czerwca w Młynie Wiedzy  w Toruniu.

Zajęcia odbywały się co dwa tygodnie, w godzinach 9.00-11.00 i 12.00-14.00. 

 Zajęcia realizowane przez WOAK:

1. Warsztaty teatralne „Moje drogi; 5 spotkań

2. Warsztaty muzyczne „ Emisja głosu; Dźwiękowa barwa emocji” ; 2 spotkania

3. Warsztaty fotograficzne „Fotografia to malowanie światłem”; 2 spotkania

4. Warsztaty plastyczne „H (hałas) czy CH(chaos)” i „ Piksel Book”; 2 spotkania

5. Warsztaty filmowe „Film. Od pomysłu do realizacji”; 2 spotkania

 Zajęcia realizowane przez współorganizatorów:

1. Warsztaty muzyczne „W głosie siła”- Toruńska Orkiestra Symfoniczna

2. Warsztaty dawnych zabaw dziecięcych i tworzenia zabawek „Ene, due, rike, fake”- Muzeum Etnograficzne w Toruniu

3. Warsztaty „Kopernik znany i nieznany”- Muzeum Okręgowe w Toruniu

„Przyroda wokół nas”

2018-06-21
Powiększ zdjęcie

 

W klasach 0 – III w szkole filialnej przeprowadzono projekt edukacyjny„ Przyroda wokół nas”. Projekt  realizowany był od 4.04.2018 – 30.05.2018 roku. Celem projektu było  rozbudzenie zainteresowań przyrodniczych, kształtowanie postaw ekologicznych. Działania przebiegały według opracowanego harmonogramu. Tematyka obejmowała 4 obszary: życie pszczół, ekosystem las, obserwacja przyrody i ekologię.

W trakcie zajęć dzieci brały udział w warsztatach z pszczelarzem, warsztatach ekologicznych ( kl. 0 – I „Śmieciowe ABC”, kl. II – III „Woda to życie”), spacerach, wycieczkach - wyjazd do Lipna na zajęcia w MCKu – „Twórczy recykling”, na Lipnowski Festiwal Nauki „Wybuchowa lekcja”. Przygotowały prace na konkurs plastyczny „Las”. Uczestniczyły w spotkaniu z leśnikiem w trakcie którego sadzili drzewa. Ucz. kl.0-I prowadziły hodowlę roślin, wykonały makietę lasu, świeczki z wosku pszczelego. Ucz. kl. II – III wykonali plaster miodu, lapbook „Las” oraz kącik z książkami o tematyce przyrodniczej. Dzieci poznały przyrządy do obserwowania przyrody, nauczyły się nimi posługiwać, robiły zdjęcia otaczającej przyrody. Aktywnie uczestniczyliśmy w szkolnym konkursie fotograficznym „Przyroda w obiektywie”. Uczniowie przygotowali przedstawienia: „Grymaśna stokrotka” (kl. 0 – I) i „Ekologiczny Czerwony Kapturek” (kl. II – III), które zaprezentowały rodzicom na podsumowaniu projektu, który odbył się w leśniczówce na Kamienicy.

Partnerzy projektu: rodzice, Nadleśnictwo Skrwilno, MCK Lipno, Stowarzyszenie Kujawsko – Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy, animator przyrody p. Adrian Stankiewicz, Rada Rodziców. Projekt przygotowały i przeprowadziły: p. M. Krasińska, p. M. Dąbrowska, p. A. Welenc, p. M. Cymerman.

 

 

 

Wizyta przedszkolaków w szkole

2018-06-21
Powiększ zdjęcie

 

14.06.2018 roku zorganizowano „Dzień otwarty” dla przedszkolaków – przyszłych uczniów. Dzieci w tym dniu zwiedziły szkołę, uczestniczyły w  spotkaniu z ucz. kl. II b. Wysłuchały części artystycznej w wykonaniu uczniów tej klasy. Złożyły wizytę pani pielęgniarce. Wysłuchały bajkę „Kopciuszek” przeczytaną przez n-la. Rozwiązując zagadki pochwaliły się swoją wiedzą. Na zakończenie odwiedziły w gabinecie p. wicedyrektor B. Tężycką. Każdy przedszkolak otrzymał broszurę informacyjną dla rodziców. Spotkanie przygotowały p. M. Krasińska, p. M. Dąbrowska, p. G. Mierzejewska.

Święto Rodziny w Łąkiem

2018-06-20
Powiększ zdjęcie

 

6 czerwca 2018 roku uczniowie szkoły filialnej w Łąkiem wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi obchodzili Święto Rodziny. Dzięki życzliwości myśliwych z Koła Łowieckiego „Sokół” uroczystość odbyła się w domku myśliwskim na Kamienicy. Były występy dzieci, składanie życzeń, wręczenie rodzicom własnoręcznie wykonanych upominków oraz wiele konkursów i wspólnych zabaw. Nie zabrakło kiełbasek z grilla i pysznych ciast przygotowanych przez mamy. Impreza udała się znakomicie.

M. Krasińska, M. Dąbrowska, A. Welenc, M. Cymerman

„Cała Polska czyta dzieciom”

2018-06-19
Powiększ zdjęcie

W czerwcu w naszej szkole odbyła się akcja „Cała Polska czyta dzieciom”. W jej ramach nauczyciele czytali uczniom książki polskich autorów. Na podsumowanie odbył się apel, na którym zaproszony gość Kierownik Oświaty Magdalena Elwertowska przeczytała wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”. Uczniowie klasy III b uczestnikom apelu przedstawili teatrzyk  pt. „Królewna Śnieżka” a uczniowie z klasy Ia przygotowali teatrzyk dla oddziałów „0”.

Opiekunami akcji byli: Staszkiewicz, E. Staszkiewicz, B. Rutkowska, A. Macias, S. Bartoszewicz.

Wyjazd do zakładu WIKA Polska spółka z o.o. spółka komandytowa

2018-06-14
Powiększ zdjęcie

25 maja 2018 uczniowie klas VII i 3 gimnazjum uczestniczyli w wyjeździe do fabryki WIKA we Włocławku, produkującej manometry. Podstawą do zwiedzania zakładu pracy było szkolenie w zakresie BHP, następnie wraz z opiekunami i pod czujnym okiem pracowników, uczniowie zapoznali się ze specyfiką pracy w działach: obróbki mechanicznej, malarni proszkowej, malarni mokrej, poligrafii, mechaniki i automatyki. Na zakończenie pobytu w fabryce uczniowie zapoznani zostali ze środkami ochrony osobistej, obejrzeli krótki film o niektórych produktach WIKA i mieli możliwość samodzielnego złożenia manometru. Wszystkie elementy wycieczki były bardzo ciekawe i pouczające (uczniowie przypominali sobie treści z fizyki i chemii). Gospodarze zadbali o słodki poczęstunek i upiminki dla każdego uczestnika. Dziękujemy fabryce WIKA za wyjątkową gościnność i otwartość.