Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Witamy na naszej stronie.

Mamy nadzieję, że dzięki niej zarówno rodzice podopiecznych, jak i podopieczni będą mogli bardziej zaangażować się w życie placówki.

                     5 GRUDNIA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA.

 

    W dniu Waszego święta dziękujemy Wam drodzy Wolontariusze za Wasz trud, za okazaną pomoc, za wsparcie oraz za każdy uśmiech i najmniejszy gest dobrej woli. Kochani Wolontariusze  jesteście wyjątkowymi ludźmi, którzy poświęcając swój wolny czas dają innym cząstkę smego siebie. Życzymy Wam dni pełnych radości  i uśmiechu.

                                           

                                                   DOBRZE ,ŻE JESTEŚCIE !!!!!!!!!

 

 

                               

 

 

 

 

3 GRUDNIA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

 

 

   Święto obchodzone corocznie 3 grudnia, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych (1983–1992). Celem obchodów jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych oraz pomoc we włączeniu tej grupy społecznej w społeczne życie. Obchody Dnia są również okazją do zwiększenia świadomości publicznej o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego. Ważną tematyką obchodów są bariery architektoniczne. 13 grudnia 2006 roku na 61 sesji Zgromadzenia Ogólnego została przyjęta Konwencja Praw Osób Niepełnosprawnych (rezolucja A/RES/61/106).W myśl jej zapisów osoby niepełnosprawne mają prawo do: wolności i bezpieczeństwa, swobody poruszania się (w tym równego z osobami pełnosprawnymi dostępu do przestrzeni i budynków użyteczności publicznej, transportu, informacji i komunikacji), ochrony zdrowia, edukacji, życia prywatnego i rodzinnego oraz udziału w życiu politycznym i kulturalnym.

 

Artykuły

Mikołajki w klasie IIc

2018-12-10
Powiększ zdjęcie

Na 6 grudnia czekają wszystkie dzieci, a nawet dorośli. Uczniowie z klasy IIc również czekali na spotkanie z Mikołajem. Od rana pilnie się uczyli i pracowali w nie lada skupieniu. Wreszcie usłyszeli długo wyczekiwany dźwięk dzwoneczka . To był On, Mikołaj. Brodaty gość przyniósł upominki, a w zamian zabrał od dzieci obietnicę dobrego zachowania, którą renifer Rudolf zabrał do Laponii. To był niezwykły dzień pełen radości i wspaniałej zabawy.

Ewa Małkiewicz

Ciekawe warsztaty „Znam zabytki mojego powiatu”

2018-12-10
Powiększ zdjęcie

Uczniowie klasy II c wzięli udział w bardzo ciekawych warsztatach „Znam zabytki mojego powiatu”. Wspólnie z instruktorem Panem Mariuszem Brzęckim,  pomysłodawcą projektu, uczniowie zbudowali z klocków lego nasz Klasztor. Jak widać na zdjęciach pomysł sprawił uczniom dużo radości. Z dużym zaangażowaniem wszyscy włączyli się do pracy. Efekty pracy są wspaniałe.

 Dyrektor – Ewa Jastrzębska

Uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu - „Symbole , które łączą Polaków”

2018-12-09
Powiększ zdjęcie

8 listopada 2018 r. odbyło się w Szkole Podstawowej im. Hugona Kołłątaja w Białymstoku uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu  - „Symbole , które łączą Polaków”. Na konkurs wpłynęło 185 prac  z całej Polski . Decyzją Komisji Konkursowej nasza uczennica Hanna Gładkowska zajęła I miejsce w kategorii klas III-IV w tym  konkursie. Brawo Haniu! Wszyscy jesteśmy z Ciebie dumni i życzymy Ci dalszych sukcesów!

 Dyrektor – Ewa Jastrzębska

Podsumowanie Konkursu Fotograficznego Wojewody Kujawsko-Pomorskiego „Cztery pory roku w województwie kujawsko-pomorskim”

2018-12-09
Powiększ zdjęcie

    30 listopada 2018 r. odbyło się w Bydgoszczy uroczyste podsumowanie Konkursu Fotograficznego Wojewody Kujawsko- Pomorskiego „Cztery pory roku w województwie kujawsko- pomorskim” . Decyzją Komisji Konkursowej nasza uczennica Hanna Gładkowska została laureatką tego konkursu. Brawo Haniu! Jak widać Hania nadal rozwija swoje artystyczne pasje i wspaniale reprezentuje naszą szkołę. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dyrektor – Ewa Jastrzębska

Jemy zdrowo, kolorowo w ramach akcji „W KRAINIE WITAMINY”

2018-12-09
Powiększ zdjęcie

W ramach działań związanych z programem promocji zdrowia w naszej szkole poszczególne klasy - od klas pierwszych począwszy wykonywały zdrowe posiłki. Uczniowie na godzinach wychowawczych i zajęciach technicznych zapoznali się się z zasadami zdrowego żywienia, a następnie samodzielnie wykonywali wybraną przez siebie zdrową potrawę. Największą popularnością cieszyły się sałatki owocowe i jarzynowe oraz szaszłyki z owoców. Wykonane podczas zajęć kulinarnych zdjęcia świadczą o tym, że zajęcia dostarczyły wiele radości i zadowolenia.

Mikołajkowy wyjazd klas Ia i Ic do Włocławka

2018-12-09
Powiększ zdjęcie

Dnia 03.12.2018 r. uczniowie klas: I a i I c wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Włocławka. Najpierw w Multikinie obejrzeli film „Grinch: Świąt nie będzie”. Film wspaniale oddał atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Po filmie spędzili miło i bardzo aktywnie czas w Centrum Zabaw RIO.

Wyjazd organizowany był w związku ze zbliżającymi się Mikołajkami, więc i Mikołaja nie mogło na nim zabraknąć. Czekał na dzieci przed szkolnym parkingiem, wsiadł do autokaru i poczęstował wszystkich cukierkami. Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła wszystkim wiele cudownych wrażeń.

 Alina Staszkiewicz, Marlena Rutkowska

Warsztaty bożonarodzeniowe

2018-12-09
Powiększ zdjęcie

7 grudnia w szkole filialnej odbyły się warsztaty, na których dzieci, mamy, nauczycielki i pracownicy obsługi tworzyli bałwanki i świeczniki. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wszystkich powstały piękne prace, a dzieci, jak i pozostali uczestnicy mogli już teraz poczuć magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Dzięki wspaniałej współpracy powstały istne dzieła sztuki, które zostały przekazane na Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 15 grudnia w naszej szkole.

 

S. Bartoszewicz, A. Welenc

Poznajemy różne zawody

2018-12-09
Powiększ zdjęcie

W dniach 4 – 7 grudnia dzieci ze szkoły filialnej w Łąkiem miały okazję spotkać się z przedstawicielami różnych grup zawodowych – krawcową, leśnikiem i pielęgniarką. Przybyli goście w interesujący sposób opowiadali o swojej pracy, pokazywali prezentacje multimedialne oraz różne urządzenia i akcesoria, które wykorzystują podczas wykonywania swoich obowiązków służbowych. Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach, zadawały wiele pytań przybyłym gościom, uczestniczyły w zabawach dydaktycznych i tematycznych. Wcześniej uczniowie naszej filii mieli okazję poznać pracę ogrodnika oraz urzędnika pocztowego i listonosza. Głównym założeniem tych spotkań było poszerzenie wiedzy dzieci na temat różnych zawodów oraz wyrabianie szacunku dla pracy ludzkiej.

S. Bartoszewicz, A. Welenc

Wolontariat

2018-12-09
Powiększ zdjęcie
7 grudnia, w naszej szkole, zakończyła się akcja Szlachetna Paczka dla p. Adama z powiatu lipnowskiego. W tym dniu wolontariuszki przygotowały dwie paczki darów przyniesionych przez ludzi zainteresowanych jego losem. Opiekunka w sobotę zawiozła je do sztabu w Lipnie. Dziękujemy wszystkim darczyńcom.
Przypominamy, że jeszcze trwają dwie akcje charytatywne. Pierwsza dla rodziny z Łąkiego - zbiórka darów do 17 grudnia. Druga, to zbiórka groszy dla dzieci z Domów Dziecka, która trwa do 3 stycznia.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączają się do akcji charytatywnych prowadzonych w naszej szkole.
Opiekunowie SKW

Zapytania ofertowe

2018-12-06

Zapytania ofertowe zostały zamieszczone na stronie dnia 06.12.2018r.

Termin składania ofert do: 19.12.2018r do godz. 1200

Oferty można złożyć osobiście w sekretariacie szkolnym, drogą pocztową mailową oraz faksem na adres:

Szkoła Podstawowa im. Gustawa Zielińskiego ul. Al. 1 Maja 89, 87-630 Skępe

droga mailowa na adres: szkola@spskepe.szkolnastrona.pl  lub

faksem pod numer: (054) 287-76-37.