Konkurs Recytatorski Twórczości dla Dzieci

10 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski twórczości dla dzieci. Jest on organizowany co roku przez nauczycieli bibliotekarzy i jest dedykowany najmłodszym uczniom naszej szkoły. Celem konkursu jest popularyzacja twórczości literackiej dla dzieci, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz zaakcentowanie i promowanie Światowego Dnia Poezji oraz Dnia Książki dla Dzieci.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:

- klasy 0-I

- klasy II-III

Każdą klasę mogło reprezentować dwoje uczniów. Dzieci przygotowały swój ulubiony wiersz. Prezentacje były oceniane przez jury, które w ocenie uwzględniło: dobór repertuaru, interpretację, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Wszystkie dzieci zaprezentowały się przepięknie, chociaż widać było, że niektórym towarzyszył lekki stres związany z wystąpieniem. Podczas obrad jury, już na rozluźnienie atmosfery, na dzieci czekały bajkowe zagadki oraz słodki poczęstunek.

Poniżej przedstawiamy wyniki tegorocznego konkursu:

- klasy 0-I:

I miejsce: Zuzanna Kośmider kl. I b

II miejsce: Maja Wierzbowska kl. I c

III miejsce: Adam Szablewski kl. 01

Wyróżnienia otrzymali:

Maja Orszak kl. I b

Bartosz Odziemczyk kl. I c

- klasy II-III:

I miejsce: Aleksandra Redecka kl. II a

II miejsce: Aleksandra Nowak kl. II a

III miejsce: Adam Lewandowski kl. III b

Wyróżnienia otrzymali:

Maja Zalewska kl. II b

Agnieszka Ostrowska kl. II c

Olga Drożyńska kl. III b

Mateusz Kowalski kl. III c

Wszystkim uczestnikom gratulujemy a wychowawcom dziękujemy za współpracę i przygotowanie dzieci do konkursu.

Joanna Drzewucka

Agnieszka Romankiewicz