Jesteś tutaj: Start / Archiwum / Kronika 2015/2016

Kronika 2015/2016

Artykuły

Uroczyste zakonczenie roku szkolnego 2015/2016

2016-06-27
Powiększ zdjęcie

Podsumowanie roku szkolnego 2015/2016 w klasie Ic

2016-06-23
Powiększ zdjęcie

WRZESIEŃ : wizyta w klasie pana policjanta i zaproszenie klasy I a, Dzień Chłopaka

PAŹDZIERNIK :wizyta w kwiaciarni , Bezpiecznie z Tygodnikiem Lipnowskim,Ślubowanie i Pasowanie na ucznia

LISTOPAD :zapalenie zniczy na grobach poległych za Ojczyznę,wizyta w sklepie samoobsługowym,

Święto Niepodległości w naszej klasie, wycieczka do Włocławka z klasą I a- kino w 3D i zabawy w klubie ,,Kubuś”

Grudzień :wizyta w przychodni,Mikołajki,wizyta u weterynarza,CKOR w Skępem- bombki, Wigilia

STYCZEŃ :spotkanie z WOPR, Bal karnawałowy

LUTY: ,,Czytanie łączy pokolenia”, konkurs recytatorski,, Fryderyk Chopin w poezji i prozie”-                       

III miejsce Filip Przybyszewski

MARZEC : piosenkarski konkurs klas I- pierwsze miejsce Paulinka Kowalska, Dzień Kobiet, Powitanie wiosny

Kwiecień :formy z gipsu, wizyta u stomatologa, wycieczka do Głęboczka, konkurs przyrodniczy klas I- pierwsze miejsce

MAJ :wycieczka do Płocka z klasą Ib- spektakl teatralny i ZOO, Polska biega –I miejsce Julia Dudzińska, Dzień Rodziny

CZERWIEC       Dzień Dziecka,szkolny konkurs recytatorski- III miejsce Filip Przybyszewski, zakończenie roku szkolnego 2015/16

W ciągu roku braliśmy udział w licznych konkursach plastycznych. Do uczniów udzielających się w tej dziedzinie należą: Filip Przybyszewski, Wojciech Śliwiński, Dominik Wysocki, Adaś Dudziński, Jakub Włodarski.

Uczestniczyliśmy w audycjach muzycznych organizowanych przez olsztyńskich muzyków.

Rok pełen wrażeń się zakończył- czas na odpoczynek. Niech żyją wakacje!

Czytaj więcej o: Podsumowanie roku szkolnego 2015/2016 w klasie Ic

Zielona Szkoła 2016

2016-06-19
Powiększ zdjęcie

W tym roku szkolnym chętni z klas IV-VI 12 czerwca wybrali się do Lewina Kłodzkiego. Możemy powiedzieć, że Sudety, a konkretnie Góry Stołowe po części polskiej i czeskiej są nam już trochę znane. Czuliśmy to w nogach. Zwiedzaliśmy Skalne Miasto- Adrspach. Byliśmy w labiryncie Błędne Skały. Zagwarantowano mocne przeżycia w Kaplicy Czaszek w Czermnej. Wędrowaliśmy w labiryncie Twierdzy Kłodzkiej. Za nami ,,spacerek” do Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie. Zwiedzaliśmy uzdrowiskowe miasta: Duszniki – Zdrój i Kudowę- Zdrój. W skansenie w Pstrążnej zajadaliśmy 8 bochenków chleba, które sami wyrobiliśmy, formowaliśmy i czekaliśmy aż się upieką w palenisku. Spałaszowaliśmy pieczywo z masełkiem i pieczonym jabłuszkiem. Pychota!

Stacjonowaliśmy w pensjonacie ,,Maria”. Budynek był tylko i wyłącznie do naszej dyspozycji. Boisko obok niego wykorzystywaliśmy wieczorami, kiedy to wracaliśmy z obiadokolacji. Wyjazd był w okresie rozgrywek Mistrzostw Europy. Łączyliśmy się wówczas z innymi grupami w kawiarni, aby dopingować naszej reprezentacji. Ujmujący był widok młodych ludzi w barwach narodowych śpiewających na całe gardło hymn Polski. Małe mistrzostwa odbyły się na naszym boisku MY i RESZTA ŚWIATA- czyli Tarnobrzeg. Nasze dziewczyny wygrały. Co to się działo na murawie!

Na koniec ZIELONEJ SZKOŁY odbyły się prezentacje grup. Tu dopiero odkrywaliśmy talenty! Niestety w tym miejscu nie możemy się rozpisywać. Teksty z prezentacji są zawarte w kronice .

Wisienką na torcie okazał się quiz wiedzy na temat pobytu w Sudetach. Trzyosobowe zespoły wyłonione z każdej grupy prezentowały swoją wiedzę. Było mnóstwo emocji i dogrywka o I miejsce.

Cało i z piosenką na ustach 18 czerwca wróciliśmy do Skępego. Mamy już plany na kolejną  Zieloną Szkołę.                                       

                                                       OPIEKUNOWIE:

   Ewa Jastrzębska, Bożena Rumińska, Elżbieta Staszkiewicz, Alina Sobocińska, Piotr Wiśniewski

Czytaj więcej o: Zielona Szkoła 2016

Wycieczka do Płocka

2016-06-18
Powiększ zdjęcie

Dnia 13 czerwca uczniowie z klas I, II i III oraz z oddziału przedszkolnego ze szkoły filialnej w Łąkiem pojechały na wycieczkę do Płocka. Najpierw odwiedziły Bibliotekę dla Dzieci im. Wandy Chotomskiej gdzie uczestniczyły w zajęciach „Filipek i wakacje - jak uniknąć nudy w wolnym czasie”. Następnie spacerowały po ogrodzie zoologicznym, gdzie podziwiały przebywające tam zwierzęta. Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła dzieciom wielu ciekawych przeżyć.  

Czytaj więcej o: Wycieczka do Płocka

,,Drzwi Otwarte’’ dla przedszkolaków

2016-06-10
Powiększ zdjęcie

9 czerwca 2016 do naszej szkoły zostały zaproszone dzieci z Przedszkola „Pod lipami” oraz Przedszkola „ Ewy Szelburg – Zarembiny”. Przedszkolaki zwiedziły: sale lekcyjne, stołówkę, zaplecze kuchenne, halę sportową, świetlicę szkolną, sekretariat szkoły, gabinet szkolnej pielęgniarki. W bibliotece dzieci wysłuchały wiersza pt. ,,Słoń Trąbalski’’ czytanego przez panią bibliotekarkę oraz otrzymały zakładki do książek. Następnie w sali nr 17 wzięły udział z zajęciu z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Dzieci poznały Zgrzyciaki – bohaterów interaktywnego podręcznika dla uczniów klas 1-3. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem rozwiązywały zagadki, pokonywały poszczególne etapy zadań prowadzących do pokonania Profesora Zgrzyta. Ostatnim punktem programu była zabawa na szkolnym placu zabaw. Każdy przedszkolak otrzymał „Broszurę informacyjną dla rodziców” oraz słodki poczęstunek.

Czytaj więcej o: ,,Drzwi Otwarte’’ dla przedszkolaków

Odkrywamy talenty w naszych uczniach

2016-06-10
Powiększ zdjęcie

W naszej szkole pracujemy z uczniami dbając o ich wszechstronny rozwój. Rozwijamy ich zainteresowania i uzdolnienia. W ciągu roku szkolnego organizujemy dla uczniów szereg konkursów, a także przygotowujemy ich do udziały w konkursach o różnym zasięgu. Prowadzimy koła zainteresowań, prezentujemy prace dzieci na ogólnoszkolnych gazetkach, promujemy ich talenty w środowisku lokalnym.

Pani Mirosława Krasińska wzięła udział w konkursie „Odkryj talent w swoim uczniu” organizowanym przez Kujawsko - Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku. W prezentacji multimedialnej przedstawiła działania dzięki którym odkrywa i rozwija talenty w swoich uczniach. Prezentacja ta została wyróżniona w IV edycji tego konkursu. W dniu 9 czerwca 2016 roku we Włocławku odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Honorowy patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Czytaj więcej o: Odkrywamy talenty w naszych uczniach

Trzecioklasiści w Warszawie

2016-06-16
Powiększ zdjęcie

Dnia 09.06.2016 r. uczniowie kl. III a, III b i III c pod opieką p. A. Błaszczyk, p. G. Mierzejewskiej  i s. E. Figury pojechali na wycieczkę do Warszawy.  Na początku dzieci odbyły długi spacer po Parku Łazienkowskim zachwycając się jego pięknem. Następnie wjechały na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki. Potem odbyły  przejażdżkę kolejką po Starym Mieście.  Z dużym zaciekawieniem dzieci obserwowały zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Po całodniowej wyprawie uczniowie wrócili do domu bardzo zadowoleni.

 

Czytaj więcej o: Trzecioklasiści w Warszawie

Uczniowie klasy IIb - "Lubimy czytać"

2016-06-17
Powiększ zdjęcie

W roku szkolnym 2015/ 2016 w klasie II b realizowane były działania czytelnicze pod hasłem „Lubimy czytać”. Głównym celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, wyrabianie nawyku czytania książek, zapoznanie z różnorodną literaturą dziecięcą, wdrażanie do poszanowania książek, poznanie terminów i pojęć związanych z biblioteką i książką. W ramach działań czytelniczych przeprowadzono następujące działania:

  • drugoklasiści czytali teksty, wiersze uczniom klas I i dzieciom z oddziałów przedszkolnych,
  • dzieci zapraszały do szkoły swoich rodziców, aby czytali  im lektury,
  • zorganizowaliśmy „Dzień z Kubusiem Puchatkiem”,
  • uczniowie w klasie reklamowali książki, które ich zdaniem warto przeczytać,
  • wzięliśmy udział w Święcie Biblioteki Szkolnej- parada bajek,
  • odbyły się zajęcia w Miejskiej Bibliotece w Skępem – udział dzieci w  zajęciach edukacyjnych, zorganizowałam  „Święto Niepodległości w bibliotece” ,
  • odbyły się zajęcia w Miejskiej Bibliotece w Lipnie- cykl spotkań „Czytam sobie w bibliotece”,
  • zajęcie edukacyjne w Bibliotece Pedagogicznej we Włocławku „Z bajka po Europie,
  • uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie  dla uczniów klas II „Pięknie czytam”

 II miejsce w tym konkursie zdobyli:  Antek Marcinkowski, Julian Skoczylas

            oraz w szkolnym  konkursie  „Znam książki”

I miejsce – Jakub Lipka

II miejsce – Julian Skoczylas

III miejsce – Antek Marcinkowski

  • zredagowaliśmy 2 gazetki klasowe „Nasza gazetka”

Uczniowie klasy II b zajęli zarówno w I semestrze jak i na koniec roku szkolnego zajęli

I miejsce w grupie klas I – III oraz I miejsce w szkole pod względem ilości przeczytanych książek.

Czytaj więcej o: Uczniowie klasy IIb - "Lubimy czytać"

Święto Rodziny w IIa

2016-06-17
Powiększ zdjęcie

16 czerwca 2016r. uczniowie klasy II a, zaprosili do szkoły swoich Rodziców. Z okazji Święta Rodziny dzieci przygotowały bajkę pt. ,,Dwie Dorotki’’ wiersze i piosenki. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do tej uroczystości. Dla rodziców były piękne upominki, życzenia i konkursy, a dla wszystkich biorących udział w uroczystości słodki poczęstunek.

Czytaj więcej o: Święto Rodziny w IIa

KONKURS CZYTELNICZY - "ZNAM KSIĄŻKI"

2016-06-16
Powiększ zdjęcie

KONKURS CZYTELNICZY

DLA UCZNIÓW KLAS DRUGICH

„ZNAM KSIĄŻKI”

  Dnia 25.05.2016 r. w Szkole Podstawowej w Skępem został przeprowadzony szkolny konkurs czytelniczy ze znajomości książek dla uczniów klas drugich.

W konkursie wzięło udział 17 uczniów. Uczniowie mieli za zadanie wykonanie testu składającego się z 10 poleceń w formie pisemnej. Za poprawne rozwiązanie całego testu uczeń mógł zdobyć maksymalnie – 39 p.

 

Wyniki konkursu

   

I miejsce -Jakub Lipka kl II b – 36 p./39 p.

               -  Jadwiga Brzezińska kl. II c – 35 ½ p.

 

II miejsce- Julian Skoczylas kl. II b – 34 ½ p.

          

III miejsce –Julia Sęk kl. II c – 33 ½ p.

                  -  Antoni Marcinkowski – kl. II b – 33 p.

                  -  Magda Lubowicz – kl. II a – 33 p.

 

      Konkurs przygotowały i przeprowadziły: Agnieszka Błaszczyk i Marlena Rutkowska.

Czytaj więcej o: KONKURS CZYTELNICZY - "ZNAM KSIĄŻKI"