Starty oraz osiągnięcia Filipa Panasiewicza ucznia klasy IIIc

W sobotę 9 września 2018r. w Bydgoszczy,  po raz drugi  w tym sezonie, startował w rzucie oszczepem 600g uczeń klasy IIIc Filip Panasiewicz.

Tydzień wcześniej, także w Bydgoszczy, wygrał mistrzostwa wojewódzkie, kwalifikując się do zawodów międzywojewódzkich. Na tych zawodach także wygrał i z szóstym rezultatem w Polsce 47,91m w swojej grupie wiekowej, zakwalifikował się do Mistrzostw Polski, które rozgrywane były w Bełchatowie 22 i 23 września 2018r. Tam w bardzo ciężkich warunkach pogodowych zajął  9 miejsce.

Filip jest zawodnikiem sekcji lekkoatletycznej  UKS Skompensis Skępe  przy Szkole Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Skepem, co umożliwiało mu starty nie tylko w sporcie szkolnym ale i klubowym, rozszerzając ofertę sportową w naszej szkole i umożliwiając uzyskiwanie tak wspaniałych osiągnięć sportowych naszym uczniom.

Filip uzyskał stypendium sportowe III stopnia Burmistrza MiGS  za ubiegły rok szkolny 2017/2018, ponieważ był finalistą a w rezultacie zajął  4 miejsce w rzucie oszczepem  w XIX Kujawsko – Pomorskiej Gimnazjadzie w Lekkoatletyce o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego - Świecie 07.06.2018r. sport szkolny oraz  4 miejsce w pchnięciu kulą 5 kg. w Halowych Mistrzostwach woj. Kujawsko – Pomorskiego Dzieci Toruń 27.01.2018r. wiek U-16 sport kwalifikowany.

Jest także rekordzistą gimnazjum -  rzut oszczepem 700g. 41,68 m.

Filip Panasiewicz posiada ogromny talent sportowy a  rezultaty jakie osiąga, to jak sądzę, nie jego ostatnie słowo ale wskazówka i pomysł oraz motywacja do dalszego rozwoju, czego mu serdecznie życzę.

Autor: Rafał Wyrzykowski

Autor: Rafał Wyrzykowski