Zwiedzaliśmy Toruń

31 października 2018 roku dzieci z kl. 0-1 oraz dzieci ze szkoły filialnej wybrały się na wycieczkę do Torunia. Zwiedzanie miasta zaczęliśmy od warsztatów „Mali architekci” w Młynie Wiedzy. Dzieci poznały toruńskie legendy dotyczące zabytków Torunia, a następnie bawiły się w architektów budując poznane zabytki. Wspaniała zabawa była również na wystawach „stałych” w Młynie Wiedzy. Kolejnym punktem programu były warsztaty w Muzeum Piernika. Uczniowie uczestniczyli w kolejnych etapach wypieku pierników, mieli możliwość posmakować, powąchać różne przyprawy. Za solidną pracę otrzymali „List czeladniczy” od Mistrza Krzysztofa. Spacerując po Starówce dzieci mogły podziwiać zabytki Torunia. Z wycieczki wracały bardzo zadowolone i pełne wrażeń.

M. Krasińska, M. Cymerman, A. Welenc, S. Bartoszewicz

Autor: Mirosława Krasińska