Konkurs Plastyczny o Zawodach Rzemieślniczych

Szanowni Państwo

Kujawsko-Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy organizuje Konkurs Plastyczny o Zawodach Rzemieślniczych w związku z realizacją projektu  pn. „Nie zapomnij o rzemiośle – działania promocyjno-edukacyjne KPIRiP w Bydgoszczy” współfinansowanego ze środków otrzymanych z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach „Rządowego Programu Polski Inkubator Rzemiosła na lata 2021-2030”. Okres realizacji projektu od 08.09.2022 r. do 31.12.2023 r.

Celem projektu jest wzmocnienie KPIRiP w Bydgoszczy na rzecz kapitału ludzkiego i społecznego środowiska rzemieślniczego poprzez promocję nauki zawodu w rzemiośle, nauczania dualnego i propagowania przedsiębiorczości rzemieślniczej.

Do udziału zapraszamy dzieci, młodzież z terenu województwa kujawsko-pomorskiego i powiatu chojnickiego w dwóch kategoriach:

•        I kategoria - w wieku przedszkolnym 3-7 lat i uczniów szkół podstawowych klas I-III,

•          II kategoria – uczniów szkół podstawowych klas IV-VIII

Celem konkursu jest kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej i  promowanie wiedzy o rynku pracy. Jego szczególną wartością jest wczesna edukacja  o zawodach i propagowanie szacunku dla pracy.

Zadaniem konkursowym jest stworzenie pracy plastycznej przedstawiającej symbol wybranego zawodu rzemieślniczego. Prace powinny odzwierciedlać wiedzę dzieci, młodzieży na temat przedstawianego przez nie zawodu. Najlepsze prace plastyczne zostaną wybrane do grafik tworzonej w ramach projektu karcianej gry edukacyjno-promocyjnej (typu Dobble)  oraz zostaną zamieszczone na stronie www.izbarzem.pl w zakładce gry do pobrania.

Prace konkursowe należy wykonać na papierze (format A4) techniką plastyczną w formie kolorowego rysunku  (za pomocą kredek świecowych lub kredek drewnianych lub mazaków).

Przy ocenie prac jury będzie brało pod uwagę zgodność pracy z podaną tematyką, jakość wykonania i wrażenie estetyczne oraz oryginalność i pomysłowość w przedstawieniu tematu.

Na uczestników konkursu czekają rzeczowe nagrody.

Regulamin wraz z załącznikami do pobrania na stronie https://izbarzem.pl/konkurs-plastyczny-o-zawodach-rzemieslniczych-dla-dzieci-w-wieku-przedszkolnym-i-uczniow-szkol-podstawowych/  bądź w załączeniu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!