WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH DO TORUNIA

6 marca 2024 r. uczniowie z klasy 1a, 1b i 1c udali się na wycieczkę edukacyjną do Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu. „Młyn Wiedzy” jest to miejsce służące nauce i zabawie. Celem wycieczki było wzbudzenie u dzieci ciekawości świata poprzez zainteresowanie ich naukami przyrodniczymi oraz technicznymi. W czasie wizyty uczniowie świetnie się bawili oglądając eksponaty i wystawy. Uczestniczyli także w warsztatach laboratoryjnych i szkolnych. Był to czas nie tylko świetnej zabawy, ale okazja do zdobywania i odkrywania w sobie pasji. Kolejną atrakcją wycieczki była wyprawa do Manufaktury Cukierków, gdzie pierwszaki uczestniczyli w słodkich warsztatach, w trakcie których każdy miał szansę samodzielnie stworzyć smakowite lizaki. Podczas zajęć dzieci mogły zapoznać się z procedurą oraz procesem powstawania słodyczy. Każde dziecko cierpliwie i z zapałem formowało swojego lizaka, którym mogło pochwalić się później przed rodzicami. Dodatkową atrakcją dla pierwszaków był  spacer, podczas którego podziwiali piękne zabytkowe miasto, jakim jest Toruń. Wrażeń było sporo, czas płynął szybko. Zadowoleni, w pełni usatysfakcjonowani wróciliśmy do domów. Pozostały pamiątkowe zdjęcia i uśmiech na twarzach dzieci.

Autor: A. Błaszczyk