Grudniowy czas…

Grudzień był aktywnym miesiącem dla klasy I b.  Miłym wydarzeniem było spotkanie z Mikołajem,   który obdarował wszystkich słodkimi upominkami. Z tej okazji dzieci ubrały się odświętnie i założyły mikołajkowe czapki. Ubieranie drzewka świątecznego sprawiło uczniom wielką przyjemność. Bardzo dziękujemy p. Damianowi Buczek za piękne drzewko! Odbyła się mikołajkowa wycieczka do Włocławka, gdzie uczniowie uczestniczyli w warsztatach bombkowych – poznali jedną z technik malowania bombek w Akademii Pana Królika. Aleksandra Buczek i Zuzanna Kośmider reprezentowały klasę w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek. Zuzia zajęła II miejsce a Ola III miejsce. Duże gratulacje dla dziewczynek!!! Uczniowie ozdabiali kartki świąteczne, które przekazali do Domu Spokojnej Starości w Skępem. Odbyła się wigilia klasowa. Uczniowie podzielili się opłatkiem, zasiedli do stołu, zjedli przygotowane przez siebie pierniki i babeczki. Wspólnie śpiewali kolędy i pastorałki. Towarzyszył cudowny, pełen radości i życzliwości nastrój. To był dla klasy I b miły i pełen niespodzianek miesiąc!

Autor: A. Błaszczyk,