19 grudnia - Wigilia w klasie IIIc

Jasełka, jasełka, zielona jodełka – światełkami błyska, a przed nią kołyska, w kołysce właśnie Pan Jezus się narodził…

Święta Bożego Narodzenia to piękny i magiczny czas – bogaty w tradycje i zwyczaje. Jednym ze świątecznych zwyczajów w naszej szkole są Jasełka. Historię sprzed dwóch tysięcy lat o narodzeniu Bożej Dzieciny, zaprezentowali swoim rodzicom i bliskim uczniowie z klasy IIIc. Widowisko przedstawiające sceny z narodzin Pana Jezusa, do którego przybyli aniołowie, pasterze, Trzej Królowie, mały pastuszek i rozbójnik, przeplatane było kolędami i pastorałkami. Wspólny śpiew „Małej gwiazdeczki” napełnił nas radością i sprawił, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt! Dzieci zostały nagrodzone gromkimi i zasłużonymi brawami.

Wychowawca Ewa Małkiewicz

Autor: Ewa Małkiewicz