Jesteś tutaj: Start

Witamy na naszej stronie.

Mamy nadzieję, że dzięki niej zarówno rodzice uczniów, jak i uczniowie będą mogli bardziej zaangażować się w życie szkoły.

Zbiórka elektrośmieci

Dziękujemy tym Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji

WYWIADÓWKA

Międzynarodowy twórczy konkurs programistyczny Christmas '19

2019-12-13

1. Informacje podstawowe:

• Międzynarodowy twórczy konkurs programistyczny jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, oraz z organizacji pracujących z dziećmi.
  • Do programowania należy używać programów SGP Baltie 3 lub SGP Baltie 4 C#.
  • Organizatorem konkursu jest TIB, Slowacja.

Temat konkursu:

• Boże Narodzenie, Mikołaj, Adwent
  • Zima, sporty zimowe
  • Możecie stworzyć życzenie, grę lub inny związany z tematem program. Stworzony przez was program nie może być brutalny ani nikogo obrażać.

Terminy:

▪ Termin zgłoszenia

07.01.2020, godz. 19:00

▪ Termin nadsyłania prac

07.01.2020, godz. 19:00

▪ Początek pracy komisji szkolnej

07.01.2020, godz. 21:00

▪ Koniec pracy komisji szkolnej

10.01.2020, godz. 17:00

więcej informacji na stronie: baltie.net

Ogłoszenie o wynikach postępowania na dostawę oleju opałowego

2019-12-11

Wynik postępowania na dostawę oleju...

Mikołajkowy wyjazd do kina

2019-12-11

3 grudnia 2019 roku uczniowie klasy I a pojechali do multikina do Włocławka. Był to prezent mikołajkowy od rodziców. Dzieci miały możliwość wyboru filmu: „Kraina Lodu 2” lub „Salma w Krainie Dusz”. Po seansie filmowym dzieci udały do McDonald’s. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

M. Krasińska, A. Welenc

Spotkanie z leśnikiem

2019-12-11

2 grudnia 2019 roku  uczniowie klasy I a  spotkali się z leśnikiem. Podczas zajęć przyrodniczych leśnik opowiadał dzieciom o tym,  jak zwierzęta przygotowują się do zimy. W oparciu o prezentację i ciekawe eksponaty uczniowie poznali wiele ciekawostek z życia zwierząt. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciu. Na zakończenie pan leśniczy wręczył dzieciom upominki.

M. Krasińska, A. Welenc

Szkolna akcja „W KRAINIE WITAMINY”

2019-12-09

W tym roku szkolnym ramach akcji „W krainie witaminy”uczniowie ze wszystkich klas mieli za zadanie wykonać naturalne soki z owoców. Klasy I -III zaprosiły do współpracy rodziców. W klasach IV-VIII soki wykonywano na godzinach wychowawczych. Działania poprzedziły pogadanki dotyczące zdrowotnych walorów stuprocentowych, naturalnych soków z różnych owoców. Produkcja napojów z użyciem sokowirówek i wyciskarek uczyła dobrej organizacji pracy w grupie oraz sprzyjała integracji klasy. Uczniom podobały się takie zajęcia i bardzo smakowały wykonane przez siebie soki.

Zespół zadaniowy ds. promocji zdrowia

Mikołajki w klasie IIb

2019-12-10
6 grudnia w klasie II b zaczerwieniło się od Mikołajów i Mikołajek. W tym dniu zniknęły z sali jesienne ozdoby a pojawiła się choineczka. Dzieci odwiedził Mikołaj z panią Mikołajową. Uczniowie zaśpiewali gościom pastorałkę "Od serca do ucha" , otrzymali cukierki i czekoladki. Wszystkim obecnym udzieliła się świąteczna atmosfera.
Wychowawczyni klasy - Alina Sobocińska

Świąteczna zbiórka produktów żywnościowych

2019-12-10

Świąteczna paczka

Finał Powiatowych Igrzysk Dzieci w Pływaniu Drużynowym

2019-12-09

W piątek 08.11.2019 roku w Lipnie odbył się Finał Powiatowych Igrzysk Dzieci (rocznik 2007 i młodsi) w Pływaniu Drużynowym.

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Skępem zajęli drużynowo II miejsce zdobywając 109 pkt, natomiast indywidualnie Krzyszczak Wojciech z klasy 5c stylem motylkowym zajął  I miejsce, Krzyszczak Jakub 5c stylem dowolnym II miejsce, Wyszyński Aleksander 4a stylem klasycznym II miejsce, Witkowski Igor 5c stylem grzbietowym             II miejsce, Witkowski Łukasz 6c stylem klasycznym V miejsce, Sęk Paweł 5c sztafeta. Drużyna chłopców startowała także w sztafecie która zajęła II miejsce.

W. Bońkowski

Finał Powiatowych Igrzysk Dzieci Unihokeja Chłopców

2019-12-09

W środę 23.10.2019 roku w Wielgiem odbył się Finał Powiatowych Igrzysk Dzieci (rocznik 2007 i młodsi) Unihokeja Chłopców.

Drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego      w Skępem w składzie: Cymerman Mateusz 6c, Dąbrowski Wiktor 5b, Grąbczewski Franciszek 5c, Hubar Wiktor 6c, Jaks Jakub 6c, Lipka Jakub 6c, Makowski Gabor 5a, Obst Szymon 5a, Sęk Paweł 5c, Skibicki Filip 5c, Skoczylas Julian 6c, Witkowski Igor 5c,  zajęła V miejsce.

W. Bońkowski

Wróżby andrzejkowe.

2019-12-04

W naszej szkole w dniu 29.11.2019 roku odbyły się „ADRZEJKI”- magiczny czas wróżb.

Andzrejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieśc się w świat marzeń i fantazji.

Uczniowie wraz z opiekunami SU przygotowali na ten dzień wiele wróżb: lanie wosku, serce z imionami, butelka i wiele innych. Wspaniałej zabawie towarzyszyła magiczna atmosfera i piękna dekoracja.

Opiekunowie SU