Wycieczka do Torunia klasy Ib i Ic

26 listopada 2019 r. klasy I b, I c uczestniczyły w wycieczce do Torunia. Pierwszym punktem zwiedzania było Centrum Nowoczesności-Młyn Wiedzy. Dzieci odwiedzały wystawy tematyczne rozwijając  przy tym zdolności logicznego myślenia, wyobraźni oraz kreatywności. Dzieci świetnie się bawiły na statku pirackim, a szczególnie wszyscy chcieli znaleźć się na mostku kapitańskim. Podczas zwiedzania wystaw można było zajrzeć do wnętrza kretowiska,  lisiej nory i ula. W domku na drzewie dzieci odwiedziły sawannę i dżunglę amazońską! W jednej z sal czekały na dzieci kolorowe klocki, które pozwalają na tworzenie dowolnych budowli i obiektów: budynków, zamków, mostów. Służyły one później dzieciom jako obiekty do wspólnej zabawy. Kolejnym punktem wycieczki był seans w kinie. Oglądaliśmy film pt. Kraina Lodu 2. Dla najmłodszych to  świetna bajka pełna przygód. Dzieci z uśmiechem na ustach śledziły  losy Elsy i Anny- swoje ulubione bohaterki. Na koniec czekały na nas  zestawy w Mc Donalds.! Dzieci zadowolone pełne wrażeń wróciły do szkoły.

Opiekunowie wycieczki: Grażyna Mierzejewska, Anna Leśniewska, Agnieszka Romankiewicz

Autor: Anna Leśniewska