Wycieczka do Torunia

7 października klasy II b i III c wybrały się na wycieczkę do Torunia.Na początku pobytu odwiedziły Dom Legend Toruńskich, w którym uczestnicy przenieśli się w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii. Po interaktywnym spektaklu wycieczkowicze, z przewodnikiem, udali się na spacer po mieście szlakiem legend toruńskich. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Żywego Piernika. Uczniowie, pod okiem Mistrza Piekarskiego i uczonej Wiedźmy, poznali skład toruńskiego piernika.Własnoręcznie przygotowali ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały. Dzieci pełne wrażeń wróciły do szkoły.

Opiekunowie wycieczki: Alina Sobocińska, Ewa Małkiewicz i Agnieszka Romankiewicz

Autor: Alina Sobocińska