Ia i II b na wycieczce w Jura Parku

Dnia 15.06.23 uczniowie klas I a i II b wraz z paniami: Mirosławą Krasińską, Aliną Staszkiewicz i Małgorzatą Dąbrowską udali się na wycieczkę autokarową do Jura Parku w Solcu Kujawskim. Celem wycieczki było poszerzenie zakresu zainteresowań uczniów poprzez poznanie niezwykłego świata dinozaurów. Dzieci odbyły spacer z przewdnikiem po specjalnie przygotowanej ścieżce edukacyjnej wśród prehistorycznych stworzeń. Zwiedziły również Muzeum Ziemi i zamki polskie w miniaturze, obejrzały film w 5D i brały udział w warsztatach wykonując własne gipsowe dinozaury. Wielką atrakcją była możliwość skorzystania z parku rozrywki oraz z placu zabaw, gdzie mogli np. : jeździć na karuzelach, gokartach, pływać łódeczkami po specjalnym stawie, czy zabawić się w paleontologów. Wszyscy zakupili siebie pamiątki.

Szczęśliwi i pełni wrażeń wrócili do domu.

Autor: A. Staszkiewicz