Czytanie na dworze

To już kolejny rok, w którym akcja „Czytanie na dworze” cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Celem tej akcji jest propagowanie idei czytania oraz poznawania sylwetek znanych polskich autorów piszących dla dzieci. W tym roku uczniowie klas 0-III mieli okazję zapoznać się z sylwetką Jana Brzechwy i jego utworów. Wierszowane historyjki poety są lubiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Jego wiersze to świat pełen przygód, w którym głównymi postaciami są zwierzęta (hipopotam, kaczka, kwoka, żuk, stonoga, pies, jeż, żaba, wrona, ślimak) i rośliny (pomidor, koper, szczypiorek, kalarepka, groch, pietruszka, cebula, burak, fasola). Poza humorem, utwory zawierają zaskakujące zakończenie, często poprzez zaprezentowana historyjkę, uczą i wychowują, ośmieszają naganne zachowanie, a pochwalają dobre.

Organizatorzy dziękują wszystkim za zaangażowanie: Dyrekcji, wychowawcom oraz rodzicom za piękne czytanie i przygotowanie uczniów do recytacji utworów autora. Przede wszystkim dziękujemy dzieciom, które pięknie zaprezentowały wiersze Jana Brzechwy i aktywnie uczestniczyły w tej akcji.

Autor: M. Krasińska, M. Dąbrowska, S. Bartoszewicz