Wizyta w banku

7 czerwca 2023r. uczniowie klasy IIIc w ramach projektu „Wesoła matematyka” uczestniczyli w wycieczce do banku PKO Bank Polski w Skępem. W czasie tej ciekawej lekcji dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat oszczędzania   i gospodarowania pieniędzmi. Dowiedziały się co to jest bank, dlaczego w bankach przechowywane są pieniądze, do czego służą karty, bankomaty itp.

Uczniowie odpowiadali również na pytania, wymieniali nominały obowiązujące w Polsce, a także poznali banknoty wykorzystywane w innych państwach.

Trzecioklasiści bez problemów  poradzili sobie z rozwiązywaniem zadań przygotowanych przez pracowników placówki. Uczyli się planowania wakacyjnych wydatków, a przy okazji poznały zawód bankowca.

Na zakończenie dzieci otrzymały upominki mające im przypominać wizytę w oddziale agencji banku w naszej miejscowości.

Edukacja finansowa najmłodszych to wspaniałe i ambitne zadanie. Warto promować wśród dzieci ideę mądrego gospodarowania pieniędzmi, gdyż z pewnością zaowocuje to w przyszłości rozważnymi i trafnymi decyzjami finansowymi.

Pracownikom Banku PKO BP składamy serdeczne podziękowania za miłą atmosferę, upominki i przekazaną wiedzę - wychowawca wraz z uczniami klasy IIIc.

Autor: S. Bartoszewicz