XXIX sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

Uczennice klasy 8c Luiza Grzywińska i Kinga Bieńkowska wzięły udział w projekcie edukacyjnym i obywatelskim XXIX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Kancelarię Sejmu. Głównym celem konkursu jest promowanie postaw obywatelskich wśród młodzieży, przybliżanie im zasad funkcjonowania demokracji parlamentarnej, a także zachęcanie do podjęcia działań związanych z bieżącym tematem sesji. Projekt dziewcząt został najwyżej oceniony. W dniach 20-21 maja 2023r. reprezentowały naszą szkołę w pracach Komisji Problemowej przygotowującej uchwały w Centrum Szkoleniowym ORE w Sulejówku. Natomiast 30 maja 2023r. otrzymały z rąk pana Marka Gralika Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz reprezentującego Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego pana Grzegorza Roszaka Dyrektora Biura Wojewody w Bydgoszczy Mandat Posła województwa kujawsko-pomorskiego. W dniach 31.05.–1.06. 2023r. przebywały w Warszawie, gdzie zwiedzały miejsca pamięci narodowej, a w Dniu Dziecka uczestniczyły w obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Autor: M. Markiewicz