Łączą nas Drzewa

5 marca 2023 r. ruszyła wielka wiosenna akcja sadzenia „Łączą nas Drzewa”, której pomysłodawcą jest wiceminister klimatu i środowiska
Każde zasadzone drzewo to ochrona klimatu. Lasów w Polsce stale przybywa, zajmują już jedną trzecią powierzchni kraju. Akcja „Łączą nas Drzewa” organizowana jest po to, żeby jednoczyć wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować .
W środę 5 kwietnia leśnicy Nadleśnictwa Skrwilno przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Łączą nas drzewa”. W ramach tej kampanii w Leśnictwie Głęboczek w powiecie lipnowskim uczniowie klas trzecich i pracownicy nadleśnictwa wspólnie posadzili młode drzewa. Dzieci były bardzo zadowolone, że mogły dołączyć do tej akcji. Po zakończeniu sadzenia drzew; dla uczestników akcji przygotowano ognisko. Wszyscy ze smakiem zjedli pieczone kiełbaski.
Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tej lub podobnych akcjach oraz szacunku do lasów.
Uczniowie i nauczyciele klas trzecich.

Autor: A. Macias