„InstaLogik" – ogólnopolski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej

Zapraszamy uczniów klas 4-8 ze szkół podstawowych do udziału w IV edycji ogólnopolskiego konkursu matematyczno-informatycznego InstaLogik, organizowanego przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod we współpracy z Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla klas IV-VIII szkoły podstawowej. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki. Konkurs realizowany jest w całości online. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Udział w konkursie jest bezpłatny.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

Więcej informacji nt. konkursu znajdziecie na stronie: https://instalogik.pl/

oraz u opiekuna konkursu, p. J. Marczewskiego

Autor: admin