Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Kampania „Cała Polska Czyta Dzieciom” corocznie 29 września prowadzi akcję Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. W tym roku Biblioteka Szkolna wraz ze szkolnym Kołem Czytelniczym zaprosiła młodszych uczniów do wzięcia udziału w tej akcji.

Podczas spotkania wychowankowie poznali zalety czytania książek. Dowiedzieli się, że czas z literaturą jest gimnastyką dla naszego umysłu. Wiedzą już teraz, że dzięki książkom rozwija się nasza wyobraźnia, poprawia koncentracja, poszerzamy zasób słownictwa, a przede wszystkim książka otwiera przed nami nowy, fantastyczny świat.

Częścią spotkania było czytanie najmłodszym: członkowie Koła Czytelniczego wraz z chętnymi koleżankami z kl. 8B przeczytali dzieciom kilka przygód z Kicią Kocią w roli głównej.

Miejmy nadzieję, że dzięki dzisiejszej akcji uczniowie jeszcze chętniej będą spędzać czas z ulubioną książką, która będzie dla nich świetną i niedrogą rozrywką!

Osoby odpowiedzialne: Agnieszka Romankiewicz, Joanna Drzewucka, Joanna Dąbkowska

Autor: J. Dąbkowska