Dzień Jabłka klasa III c

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
a jako przekąska niezwykle sycące...
Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

Jabłka to jedne z najpopularniejszych i najsmaczniejszych owoców na świecie. 28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka. Przy tej okazji warto przypomnieć, że Polska jest największym producentem tych owoców w Europie, a ich wysoka jakość jest ceniona przez konsumentów na całym świecie. W tym dniu uczennice z klasy IIIc czekające na rozpoczęcie własnych zajęć w świetlicy wybrały się wraz z wychowawcą do oddziału O1 w naszej szkole i czytały młodszym dzieciom utwory takie jak „Jabłonka” M. Konopnickiej czy „Entliczek-pentliczek” J. Brzechwy. Najmłodsi uczniowie słuchali z uwagą, następnie dzieci wspólnie wykonały plakat na Dzień Jabłka. Maluchy z zapałem wykonywały przy użyciu odcisków palca i farby dżdżownice na wyciętym jabłku. Wykonane prace wspólnie przyklejono na plakat. Już na własnych zajęciach klasa IIIc zapoznała się z prezentacją, na której uczniowie poznali wiele ciekawostek na temat jabłek. Dzień zakończył jabłkowy akcent-wszyscy wykonali tematyczną pracę plastyczną. Mamy nadzieję, że zabawy, zajęcia, pogadanki zachęcą dzieci do sięgania po owoce i posłużą promocji zdrowego stylu życia.

Autor: S. Bartoszewicz