Mały Miś w świecie wielkiej literatury

W roku szkolnym 2019/2020 Oddział Przedszkolny 0-3 realizował innowację pedagogiczną „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Głównym celem innowacji było rozwijanie czytelnictwa oraz współpracy między szkołą a środowiskiem rodzinnym dziecka. W świat literatury wprowadziła dzieci postać małego misia. W toku realizacji innowacji dzieci dowiedziały się jak powstaje książka, rozwiązywały zagadki związane z bajkami, poznały zawód bibliotekarza, zapoznały się ze szkolną biblioteką i jej zasobami. Odbyły również czytelniczą podróż zdobywając umiejętności i wiadomości określone w podstawie programowej wychowania przedszkolnego. Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom, nauczycielom, a przede wszystkim najmłodszym wychowankom, którzy aktywnie włączyli się w realizację naszej innowacji.

Autor: Sylwia Bartoszewicz