Drodzy Uczniowie

Epidemia koronawirusa wywołuje w nas uczucia takie jak lęk, stres i niepewność. Zwłaszcza dzieci silnie je odczuwają. Chociaż każde z nich inaczej radzi sobie z takimi emocjami, to w obliczu zamkniętej szkoły, odwołanych wydarzeń i izolacji od przyjaciół, może odczuwać negatywne skutki psychologiczne zaistniałej sytuacji. Dlatego tak ważne jest w tym czasie wsparcie najbliższych, a gdy go nie ma, instytucji pomocowych. Wszystkim zainteresowanym polecam stronę telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży. Znajdziecie tam wiele ciekawych artykułów, które pomogą Wam przejść przez ten trudny czas, a także skorzystać, w razie potrzeby, z pomocy specjalistów.

Podaję adres strony: https://116111.pl/

Oczywiście zawsze możecie porozmawiać z pedagogiem czy psychologiem szkolnym. W razie potrzeby jesteśmy do Waszej dyspozycji.

Pedagog szkolny- Mariola Korczakowska

Autor: Pedagog szkolny - Mariola Korczakowska