Drodzy Uczniowie!

Zdajecie sobie sprawę z trudnej sytuacji w jakiej się wszyscy znaleźliśmy. Nikt z nas jeszcze nie doświadczał czegoś takiego. Nie możecie chodzić do szkoły, spędzać czasu wolnego z kolegami. Przez chwilę wydawało się to fajne, ale im dłużej, to jest to bardziej uciążliwe. Teraz możecie wykorzystać to, co na co dzień tak lubicie - telefony komórkowe, komputery, tablety. To urządzenia, dzięki którym możecie się uczyć. Ale też, w trosce o Wasze zdrowie, proszę, abyście mniej czasu poświęcali na gry komputerowe czy aktywność na profilach społecznościowych. Długotrwała praca przy komputerze wpływa niekorzystnie na zdrowie człowieka. Przypominam również o bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Znacie zasady zachowania bezpieczeństwa w sieci.

Korzystajcie z tego, co przygotowują dla Was nauczyciele. Oni poświęcają naprawdę dużo czasu, aby przesyłane treści były ciekawe i różnorodne. Nie wiemy jak to długo potrwa. Chciałabym Was zmobilizować do systematycznej pracy. Jesteście na bieżąco oceniani. Niektórzy mają zaległości z poprzedniego półrocza. Współpracujcie z nauczycielami. Oni pomogą Wam nadrobić zaległości i tak pokierują Waszą nauką, żebyście wszyscy z zadowoleniem mogli ukończyć ten trudny rok szkolny. A czasu jest mało…

Nie zrażajcie się. Początki zawsze są trudne. Z kontaktów z Wami, rodzicami czy nauczycielami wnioskuję, że idzie nam coraz lepiej. Pracujcie samodzielnie, oszczędzajcie rodziców. Proście ich o pomoc wtedy, gdy sami już nie możecie sobie poradzić. Dla nich to też jest trudny czas.

Uczniu!!!

· Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie – postaraj się nie wychodzić niepotrzebnie z domu.

· Ogranicz bezpośrednie kontakty ze znajomymi – kontaktuj się z nimi za pośrednictwem telefonu lub Internetu.

• Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi.
  • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody, używaj także środków do dezynfekcji rąk.
  • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj bezpieczną odległość, co najmniej 2 metry.
  • Zmień codzienne zachowania – nie witaj się poprzez podanie ręki, nie przytulaj, ani nie całuj przyjaciół na powitanie.
  • Zdezynfekuj swój telefon, smartfon, laptop, tablet – etui, szkło, ekran dotykowy i klawiaturę. To siedlisko bakterii i wirusów.

Jeśli macie jakieś problemy, chcielibyście o coś zapytać lub porozmawiać,  a mogłabym w czymkolwiek pomóc, kontaktujcie się ze mną przez dostępne dla Was środki komunikowania się- e-dziennik, Messenger, pocztę służbową czy telefon.

Pedagog szkolny - Mariola Korczakowska

Autor: Pedagog szkolny - Mariola Korczakowska