Jesteś tutaj: Start / Kronika 2019/2020

Kronika 2019/2020

Artykuły

Mikołajkowy wyjazd do kina

2019-12-11
Powiększ zdjęcie

3 grudnia 2019 roku uczniowie klasy I a pojechali do multikina do Włocławka. Był to prezent mikołajkowy od rodziców. Dzieci miały możliwość wyboru filmu: „Kraina Lodu 2” lub „Salma w Krainie Dusz”. Po seansie filmowym dzieci udały do McDonald’s. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

 M. Krasińska, A. Welenc

Czytaj więcej o: Mikołajkowy wyjazd do kina

Spotkanie z leśnikiem

2019-12-11
Powiększ zdjęcie

2 grudnia 2019 roku  uczniowie klasy I a  spotkali się z leśnikiem. Podczas zajęć przyrodniczych leśnik opowiadał dzieciom o tym,  jak zwierzęta przygotowują się do zimy. W oparciu o prezentację i ciekawe eksponaty uczniowie poznali wiele ciekawostek z życia zwierząt. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciu. Na zakończenie pan leśniczy wręczył dzieciom upominki.

 M. Krasińska, A. Welenc

Czytaj więcej o: Spotkanie z leśnikiem

Mikołajki w klasie IIb

2019-12-10
Powiększ zdjęcie
6 grudnia w klasie II b zaczerwieniło się od Mikołajów i Mikołajek. W tym dniu zniknęły z sali jesienne ozdoby a pojawiła się choineczka. Dzieci odwiedził Mikołaj z panią Mikołajową. Uczniowie zaśpiewali gościom pastorałkę "Od serca do ucha" , otrzymali cukierki i czekoladki. Wszystkim obecnym udzieliła się świąteczna atmosfera.
Wychowawczyni klasy - Alina Sobocińska
Czytaj więcej o: Mikołajki w klasie IIb

Świąteczna zbiórka produktów żywnościowych

2019-12-10

Szkolna akcja „W KRAINIE WITAMINY”

2019-12-09
Powiększ zdjęcie

W tym roku szkolnym ramach akcji „W krainie witaminy”uczniowie ze wszystkich klas mieli za zadanie wykonać naturalne soki z owoców. Klasy I -III zaprosiły do współpracy rodziców. W klasach IV-VIII soki wykonywano na godzinach wychowawczych. Działania poprzedziły pogadanki dotyczące zdrowotnych walorów stuprocentowych, naturalnych soków z różnych owoców. Produkcja napojów z użyciem sokowirówek i wyciskarek uczyła dobrej organizacji pracy w grupie oraz sprzyjała integracji klasy. Uczniom podobały się takie zajęcia i bardzo smakowały wykonane przez siebie soki.

 

Zespół zadaniowy ds. promocji zdrowia

Czytaj więcej o: Szkolna akcja „W KRAINIE WITAMINY”

Wycieczka do Torunia kl. III a i III b

2019-12-01
Powiększ zdjęcie

27 listopada 2019 r. uczniowie klasy III a i III b razem z wychowawczyniami i opiekunami wybrali się do Torunia. Pierwszym punktem wycieczki było Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, w którym  dzieci zwiedzały wystawy mieszczące się na sześciu piętrach zabytkowego budynku dawnego młyna. Poza zwiedzaniem interaktywnych wystaw uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Co to jest nauka? Kim jest naukowiec?”, w których mogli osobiście przeprowadzać eksperymenty i stać się na chwilę prawdziwymi naukowcami. Następnie w Cinema City obejrzeli film pt. „KRAINA LODU 2”. Wycieczka udała się wspaniale! Dostarczyła wiele nowej wiedzy, niezapomnianych wrażeń i radosnych przeżyć. 

A. Błaszczyk, A. Macias, E. Staszkiewicz

Czytaj więcej o: Wycieczka do Torunia kl. III a i III b

Dzień Kolejarza

2019-12-01
Powiększ zdjęcie
Z okazji Dnia Kolejarza klasa II b złożyła wizytę dyżurnej ruchu na stacji kolejowej w Skępem. Reprezentantka klasy wręczyła laurkę i przekazała życzenia wszystkim pracownikom kolei. Dzieci dowiedziały się ciekawych wiadomości o pracy na temat zawodu kolejarza. Przyglądały się urządzeniom w dyżurce i zadawały pytania na temat pracy na kolei.
Wychowawczyni klasy - Alina Sobocińska
Czytaj więcej o: Dzień Kolejarza

Dzień Pluszowego Misia

2019-12-01
Powiększ zdjęcie
25 listopada w klasie II b obchodzony był Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły swoje miśki, które były obecne na wszystkich zajęciach. Uczniowie opowiadali o swoich przytulankach. Słuchali opowiadania o powstaniu tej maskotki, która sięga 1902 roku. Porównywali pluszaka z niedźwiedziem. Były wspólne zabawy z misiami. Dzieci wykonały kolorowankę i uzupełniały opis brakującymi literami. Bohaterem tych zadań był oczywiście miś. Dla dzieci ten dzień był wyjątkowy.
Wychowawczyni klasy - Alina Sobocińska
Czytaj więcej o: Dzień Pluszowego Misia

Podsumowanie akcji "Paczka dla bezdomniaczka"

2019-12-01
Powiększ zdjęcie
Po miesiącu zbierania darów dla bezdomnych zwierząt z przytuliska w Ławiczku nadszedł czas na podsumowania. W tym roku szkolnym przywieźliśmy busem z UMiG w Skępem 271 kg karmy suchej i mokrej. Oprócz tego zawieźliśmy koce, legowiska i gryzaki. Pobiliśmy nasz rekord z poprzedniego roku o 73 kg. To wszystko dzięki otwartym sercom naszych darczyńców. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do polepszenia bytu czworonogów.
Opiekunowie SKW w Skępem
Czytaj więcej o: Podsumowanie akcji "Paczka dla bezdomniaczka"

Lekcja biblioteczna oddziale 03

2019-11-30
Powiększ zdjęcie

W ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” oddział przedszkolny „0-3” odwiedziła pani bibliotekarka Agnieszka Romankiewicz. Opowiedziała dzieciom o bibliotece, przeczytała bajkę oraz zaprosiła do szkolnej biblioteki. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek.  W trakcie pobytu w bibliotece maluszki chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach. W czasie wizyty wiele się dowiedziały, dzięki czemu wraz z wychowawcą oraz bibliotekarzem, panem Piotrem Wyszyńskim stworzyły „Kodeks dobrych praktyk czytelniczych” oraz „Misiowy regulamin małego czytelnika”.  Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci tam,  aby móc korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

Dziękujemy.

Czytaj więcej o: Lekcja biblioteczna oddziale 03