Lekcja biblioteczna oddziale 03

W ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” oddział przedszkolny „0-3” odwiedziła pani bibliotekarka Agnieszka Romankiewicz. Opowiedziała dzieciom o bibliotece, przeczytała bajkę oraz zaprosiła do szkolnej biblioteki. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek.  W trakcie pobytu w bibliotece maluszki chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach. W czasie wizyty wiele się dowiedziały, dzięki czemu wraz z wychowawcą oraz bibliotekarzem, panem Piotrem Wyszyńskim stworzyły „Kodeks dobrych praktyk czytelniczych” oraz „Misiowy regulamin małego czytelnika”.  Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci tam,  aby móc korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

Dziękujemy.

Autor: Sylwia Bartoszewicz