KONKURS "JAKIE ZNASZ ZAWODY?"

KONKURSY JAKIE ZNASZ ZAWODY ?

dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych (klas 1-8)
i gimnazjów (ostatnich klas)

Kujawsko – Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy zaprasza na kolejną edycję konkursu „Jakie znasz zawody?”

Konkurs ma charakter ogólnopolski i jego celem jest kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej oraz wspieranie założeń dydaktyczno – wychowawczych programów nauczania dzieci i młodzieży na różnym etapie ich kształcenia.

Zadaniem uczestnika konkursu jest stworzenie pracy (rysunku, fotografii lub krótkiego filmu) odzwierciedlającej jego wiedzę na temat wybranego zawodu.

Prace powinny w ciekawy sposób przedstawiać zawód i koncentrować się na pozytywnych aspektach pracy. Dzieci, młodzież poznając różne zawody zdobywa wiedzę o życiu społecznym i gospodarczym oraz uczy się szacunku dla pracy innych. Rozwijanie zainteresowań artystycznych poprzez wykonanie rysunków, zdjęć czy filmów wpłynie – zdaniem organizatorów – pozytywnie na kreatywność oraz umiejętność prezentowania własnych obserwacji i przemyśleń.

Dokumenty  do pobrania w zakładce KONKURSY oraz w artykule poniżej.

Prace na etap regionalny konkursu należy przesyłać do dnia 29 marca 2019 roku na adres:

Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy,
ul. Kijowska 7, 85-703 Bydgoszcz, z dopiskiem: „Jakie znasz zawody?”

Więcej informacji i regulaminy dostępne na stronie: https://izbarzem.pl/konkursy-jakie-znasz-zawody/

Autor: admin