Jesteś tutaj: Start / Archiwum / Kronika 2017/2018

Kronika 2017/2018

 

Artykuły

Witamy w świetlicy.

2017-10-08
Powiększ zdjęcie

Wraz z początkiem roku szkolnego swoją pracę rozpoczęła również szkolna świetlica. W miesiącu wrześniu z zajęć świetlicowych korzystało ponad 200 uczniów. Dzieci zapoznane zostały z regulaminem świetlicy, stołówki oraz szkolnej szatni. Uczniowie poznali także treść czterech zasad, których przestrzeganie zapewnia zgodne współżycie w grupie.

Czytaj więcej o: Witamy w świetlicy.

Jestem bezpieczny

2017-10-08
Powiększ zdjęcie

W dniach 26-29.09.2017r. w sali świetlicy przeprowadzone zostały zajęcia poświęcone bezpieczeństwu w szkole i podczas drogi do szkoły. Dzieci zapoznane zostały ze znaczeniem podstawowych znaków drogowych jak również omówione zostały zasady bezpiecznego przejścia przez ulicę. Główne hasło zajęć brzmiało – gdy przestrzegam ustalonych zasad i regulaminów jestem bezpieczny.

W celu utrwalenia zasad ruchu drogowego a przy tym zasad dobrego wychowania uczniowie mogą korzystać z gry edukacyjno–ruchowej, w którą dzięki staraniom dyrekcji wyposażona została świetlica.

Czytaj więcej o: Jestem bezpieczny

Jestem przyjacielem zwierząt

2017-11-16
Powiększ zdjęcie

            W miesiącu październiku w sali świetlicy odbyły się zajęcia poświęcone zwierzętom żyjącym wokół nas. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z leśnikiem p. Adrianną Welenc. Zajęcia rozpoczęły się od wspólnego rozwiązywania krzyżówki, dotyczącej mieszkańców lasu. Dzieci miały okazję poznać zasady odpowiedniego zachowania się w lesie oraz dowiedzieć wielu ciekawostek z życia i zwyczajów leśnych zwierząt.Uczestnicy spotkania zachęceni zostali do wzięcia udziału w akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”

Czytaj więcej o: Jestem przyjacielem zwierząt

Jesienne inspiracje

2017-11-16
Powiększ zdjęcie

            Jesienna aura stanowi doskonałą inspirację do twórczości plastycznej. Dzieci chętnie wykonują różnorodne prace plastyczne, wykorzystując przy tym różne techniki i materiały dostarczane nam przez samą naturę… 

Czytaj więcej o: Jesienne inspiracje

Jesteśmy Polką i Polakiem

2017-11-16
Powiększ zdjęcie

 

W związku z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, podopieczni świetlicy uczestniczyli w zajęciach tematycznych wyjaśniających wagę i doniosłość tego historycznego wydarzenia. Dzieci z zapałem wykonywały biało-czerwone kotyliony, wyklejały polską flagę oraz wykonywały ilustracje naszych symboli narodowych.

Czytaj więcej o: Jesteśmy Polką i Polakiem

Grudzień

2018-01-02
Powiększ zdjęcie

Grudzień to miesiąc , w którym przychodzi do nas pora roku ZIMA. W zwiąku z tym w naszej świetlicy zostały zorganizowano prace plastyczne na tematy zimowe, które zostały zaprezentowane na naszych ściennych gazetkach. Przeprowadzono również szereg pogadank na temat Zimy oraz pomocy ziwrzętom podczas tej pory roku. 

Grudzień to również miesiąc, w którym obchodzimy Święta Bożego Narodzenia. Przeprowadzono na ten temat pogadanki jak obchodzimy Święta Bożego Narodzenia jakie są tradycje związane z tymi świętami. 

Czytaj więcej o: Grudzień

Zimowe miesiące w świetlicy

2018-02-08
Powiększ zdjęcie

W miesiącu styczniu i lutym w naszej świetlicy zostały zorganizowane zajęcia plasyczno-techniczne oraz zabawy dyskotekowe. O to fotorelacja z tych wydarzeń......

 

Czytaj więcej o: Zimowe miesiące w świetlicy

Marzec

2018-04-18
Powiększ zdjęcie

„W marcu jak w garncu.” I w naszej szkolnej świetlicy dużo się działo.

8 marca w naszej świetlicy obchodziliśmy Dzień Kobiet - z tej okazji uczniowie wykonywali kwiatki oraz laurki.

Dokonaliśmy zmiany gazetek ściennych z zimowych na wiosenne.

Odbył się również turniej na najpiękniejszą budowlę-konstrukcję z różnego rodzaju klocków.

21 marca to Pierwszy Dzięń Wiosny – w naszej szkolnej świetlicy w tym dniu odbywały się projekcje filmów dla klas I-III „Wehikuł czasu” oraz „Przygody Bolka i Lolka”. Z tej okazji uczniowie klasy I b oraz IV b wykonali bociany – jeden z symboli Wiosny.

Jolanta Karpińska, Daria Pesta, Agnieszka Jaks 

Czytaj więcej o: Marzec

Uchwalenie Konstytucji 3 maja

2018-05-09
Powiększ zdjęcie

 

W związku ze zbliżającą się 227 rocznicą Uchwalenia Konstytucji 3 maja p. Jolanta Karpińska wykonała czapki - daszki w kolorach flagi Polski.

Została również przeprowadzona pogadanka na temat święta Konstytucji 3 maja, znaczenia symboli narodowych. Uczniowie z uwagą wysłuchali nauczycieli oraz sami podzielili się posiadana wiedzą na ten temat.

 

Jolanta Karpińska, Agnieszka Jaks

Czytaj więcej o: Uchwalenie Konstytucji 3 maja

Laurka dla Mamy

2018-05-24
Powiększ zdjęcie

 

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki uczniowie klasy I b wykonali laurki dla mamy metodą 3D.

Praca ta była podzielona na 2 etapy: 1 etap przygotowanie materiału do wykonania pracy, a 2 etap złożenie laurki w całość.

Z okazji Dnia Matki wszystkim mamusiom życzymy dużo zdrowia, cierpliwości i dużo uśmiechu na twarzy.

 

Uczniowie S.P. wraz z nauczycielami świetlicy

Jolanta Karpińska , Agnieszka Jaks

Czytaj więcej o: Laurka dla Mamy