Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Witamy na naszej stronie.

Mamy nadzieję, że dzięki niej zarówno rodzice uczniów, jak i uczniowie będą mogli bardziej zaangażować się w życie szkoły.

 

 

 ZAPROSZENIE DO WSPÓŁPRACY

Wszystkie osoby związane ze skępską  szkołą pragnące podzielić się swoimi wspomnieniami, prosimy o kontakt z Komitetem Organizacyjnym Obchodów 100-lecia Szkoły. Będziemy bardzo wdzięczni za udostępnienie do skanowania zdjęć lub dokumentów (np. przedwojennych świadectw) oraz innych pamiątek, a także  wypożyczenie na wystawę dawnych przyborów szkolnych, tornistrów, podręczników, zeszytów, ubioru szkolnego i innych przedmiotów związanych z nauką. Wszelkich informacji udzielamy pod adresem e-mail: szkola@spskepe.szkolnastrona.pl i numerem telefonu: 54 287 76 37.

          

                

     w imieniu Komitetu Organizacyjnego

                                 Ewa Jastrzębska- Dyrektor  S.P w Skępem

 

 

 

Pod wskazanym adresem znajdują się sprawozdania finansowe za rok 2018

Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Skępem 

Artykuły

Wycieczka klas szóstych

2019-11-17
Powiększ zdjęcie

W czwartek 24 października br. czterdziestu czterech uczniów z klas szóstych wraz z opiekunami (M. Dąbrowska, M. Markiewicz, W. Bońkowski i S. Chrobak) uczestniczyło w wycieczce do kopalni soli w Kłodawie i term w Uniejowie.

Po przybyciu do Kopalni Soli „Kłodawa” S.A. spotkaliśmy się z przewodnikami, którzy zapoznali nas z historią kopalni i obowiązującymi w niej przepisami bezpieczeństwa – musieliśmy założyć specjalne kaski ochronne na głowy. Następnie ruszyliśmy do windy, aby zjechać na głębokość 600 metrów i rozpocząć zwiedzanie Kłodawskiej Podziemnej Trasy Turystycznej. Już sam zjazd z prędkością 6 m/s dostarczył nam niezapomnianych wrażeń. Zwiedzaliśmy podziemne korytarze i wyeksploatowane komory, gdzie spotkaliśmy górników powracających  z pracy. Pozdrawialiśmy ich słowami "Szczęść Boże". Górnik solny opowiadał o historii powstania i metodach wydobycia kłodawskich złóż. Podczas spaceru  podziemnymi korytarzami widzieliśmy pokłady soli różowej, maszyny górnicze, przyrządy pomiarowe i wagoniki z solą oraz Kaplicę św. Kingi, a także Grotę Drakuli i salę koncertową, gdzie odbywają się uroczystości związane z Barbórką i koncerty muzyczne.

Pełni wrażeń opuściliśmy kopalnię i udaliśmy się do Kompleksu Termalno-Basenowego w Uniejowie. Tam korzystaliśmy między innymi z basenów uzdrowiskowo-solankowych z hydromasażami, basenu pływackiego, zjeżdżalni i toru wodnego, który cieszył się największą popularnością. Temperatura wody osiągała 33 stopnie Celsjusza. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy wieczorem do domu.

Wycieczka przedszkolaków

2019-11-11
Powiększ zdjęcie

W dniu 25.10.2019 dzieci z oddziałów przedszkolnych „0-1”, „0-2” i „0-3” pojechały na wycieczkę do Stróżewka. Wesoło bawiły się w Happy Parku, korzystały z atrakcji i uczestniczyły w zajęciach z animatorem.  Zmęczone, ale bardzo zadowolone wróciły do domu po pełnym emocji wyjeździe.

E. Narowska, A. Kowalska, A. Jeziórska, S. Bartoszewicz.

Wyturlaj sobie rysunek!

2019-11-17
Powiększ zdjęcie

Uczestnicy koła plastycznego dla klas IV i V tworzyli na zajęciach grę plastyczną, do której potrzeba jedynie kartki papieru, długopisu i kostki.  Dobra zabawa jest gwarantowana!

Zabawa polega na uzupełnieniu kolejnych elementów rysunku zgodnie z planszą do gry.   Skorzystać można z gotowych plansz, które znaleźć można w Internecie (pod hasłem - wyturlaj sobie rysunek), ale planszę do gry można też stworzyć samodzielnie. Każda plansza do gry dotyczy innego tematu – rysunku. Na zajęciach koła plastycznego “turlaliśmy” kotki, pieski, kasztanowe ludziki, portrety, kosmiczne stworki, itp. Wszyscy bawili się fantastycznie. Na koniec wymyślaliśmy własne wersje gry.

Gra plastyczna okazała się świetną alternatywą dla dzieci, które boją się, że dany rysunek im nie wyjdzie. Nie narysuję kotka, nie umiem....  Kiedy uczniowie rysowali coś krok po kroku, okazywało się, że tak naprawdę narysować potrafią wszystko Uśmiech

Na zdjęciu jedna z naszych plansz do gry oraz zadowolne miny uczestników koła plastycznego.

Klej na gorąco, pastele i trochę brokatu

2019-11-17
Powiększ zdjęcie

Listopad, za oknem szaro i buro. Na zajęciach koła plastycznego jest za to kolorowo i błyszcząco. Szkolni artyści próbowali sowich sił w rysowaniu przy użyciu... kleju na gorąco. Nie jest to łatwe zadanie, ale za to efekt pracy jest bardzo ciekawy, a kiedy jeszcze ciepły klej okrasi się brokatem wszyscy są zachwyceni. Do tak powstałych prac można także dodać odrobinę pasteli.  Ot przepis na eksperyment plastyczny gotowy.  

Zabawa w kopiowanie

2019-11-17
Powiększ zdjęcie

Uczniowie uwielbiają podziwiać dzieła wielkich mistrzów malarstwa, ale... rzadko próbują ich naśladować.  Na ostatnich zajęciach koła plastycznego udało nam się znaleźć na to sposób.

Na zajęciach zagościły reprodukcje takich sław jak: Paul Cezanne, Vincent Van Gogh, Leonardo da Vinci, czy Caravaggio. Arkusz kalki kreślarskiej i ołówek to wszystko co zachęciło uczniów do zmierzenia się z malarskimi ideałami. Dzięki “sprytnemu” kopiowaniu mogli uczyć się proporcji i światłocienia od najlepszych.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

2019-11-13
Powiększ zdjęcie

W piątek, 8 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Skępem odbył się uroczysty apel z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości z udziałem uczniów, nauczycieli i pracowników, a także w asyście pocztu sztandarowego szkoły. Młodzież z klas VII i VIII przedstawiła tematyczną prezentację historyczno – poetycką, a chór szkolny wykonał polskie pieśni patriotyczne.

W dniu 11 listopada 2019 roku młodzież naszej szkoły zaprezentowała program artystyczny w klasztorze oo. Bernardynów w Skępem w ramach Miejsko - Gminnych Obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Uroczystości odbyły się z udziałem władz miasta, powiatu, samorządu miasta i gminy Skępe, nauczycieli, młodzieży szkolnej, przedstawicieli instytucji oraz placówek publicznych, mieszkańców, w asyście pocztów sztandarowych szkół oraz organizacji pozarządowych, a także orkiestry dętej OSP w Skępem. Po mszy świętej w intencji Ojczyzny delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod pomnikiem poległych i pomordowanych.

11 Listopada – ważne święto

2019-11-17
Powiększ zdjęcie

Od 4.11. do 8.11. w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Tydzień z Niepodległą. W tym czasie przypominaliśmy sobie historie jak odzyskaliśmy niepodległość, śpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” oraz na zajęciach plastycznych wykonaliśmy flagi Polski na wesoło.

Jubileusz 100-lecia Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Skępem na sportowo

2019-11-11
Powiększ zdjęcie

Z okazji Jubileuszu 100-lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Skępem nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali w 2019 roku zawody i imprezy sportowe. W czerwcu rozpoczął się Klasowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły, którego finał odbył się we wrześniu. Po zaciętej rywalizacji ostatecznie zwyciężyła klasa 8A, drugie miejsce zajęła 7C i trzecie 6C. Na zakończenie turnieju Pani Dyrektor Ewa Jastrzębska wręczyła zwycięskim drużynom puchary, medale i pamiątkowe upominki.

Kolejną imprezą sportową upamiętniającą Jubileusz był Bieg na 100-lecie Szkoły, który odbył się w październiku. Wzięło w nim udział ponad 200 uczniów startujących w czterech kategoriach: klasy 0-1, 2-3, 4-6 i 7-8. Po zakończonym biegu, w którym na metę dobiegli wszyscy uczniowie, zostały wręczone okolicznościowe upominki.

 W. Bońkowski

Czas na dobrą zabawę!!!! - gry i zabawy w świetlicy szkolnej.

2019-11-17
Powiększ zdjęcie

Podczas zajęć w świetlicy szkolnej dużą część czasu poświęcamy na rozrywkę a szczególnie na gry i zabawy w grupach.

Szczególną uwagę naszych uczniów przyciąga gra PIŁKARZYKI. Jest to gra zręcznościowa ale także ucząca nas „ zdrowego” współzawodnictwa.

Gry planszowe cieszą się również dużą popularnością a w szczególności gry: „5 sekund”, „Drabiny”, „Gorący ziemniak”' „Chińczyk”, Twister”itp. Te gry i wiele innych pozwalają doskonale spędzić czas wolny, rozwijają wyobraźnie, a także umiejętności społeczne jaki i interpersonalne.

Gry planszowe jaki towarzyskie uczą nas wszystkich - dużych i małych dążenia do wyznaczonego celu, współzawodnictwa, współpracy, zapewniają nam dobrą zabawę.

Świetlica szkolna posiada bardzo duże zaplecze gier, które co jakiś czas są aktualizowane o nowości.

GORĄCA PROŚBA RADY RODZICÓW

2019-11-13

Zgodnie z tradycją szkoły, również i w tym roku szkolnym, Rada Rodziców wychodzi z inicjatywą zorganizowania grudniowego KIERMASZU ŚWIĄTECZNEGO. Jednak tym razem Rada Rodziców będzie działać we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły „Gucio”.

Podczas Kiermaszu będzie można nabyć zarówno rękodzieła naszych uczniów, jak i kulinarne arcydzieła ich rodziców! Tu nasza gorąca prośba: wielkim zainteresowaniem cieszą się rokrocznie wszelkie ciastka, ciasteczka, pierniki, pierniczki – Drodzy Rodzice! Zorganizujcie razem z nami ten Kiermasz i upieczcie słodkie wypieki, które będą cieszyć wszystkich kupujących.

Chętni rodzice proszeni są o zgłoszenie się do wychowawcy klasy.

Pieniądze uzyskane z kiermaszu zasilą fundusze Rady Rodziców i Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły „Gucio”, a te z pewnością zostaną wydatkowane zgodnie z potrzebami uczniów i szkoły.

Przewodnicząca Rady Rodziców – Joanna Dąbkowska