Obchody Narodowego Święta Niepodległości

W piątek, 8 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Skępem odbył się uroczysty apel z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości z udziałem uczniów, nauczycieli i pracowników, a także w asyście pocztu sztandarowego szkoły. Młodzież z klas VII i VIII przedstawiła tematyczną prezentację historyczno – poetycką, a chór szkolny wykonał polskie pieśni patriotyczne.

W dniu 11 listopada 2019 roku młodzież naszej szkoły zaprezentowała program artystyczny w klasztorze oo. Bernardynów w Skępem w ramach Miejsko - Gminnych Obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Uroczystości odbyły się z udziałem władz miasta, powiatu, samorządu miasta i gminy Skępe, nauczycieli, młodzieży szkolnej, przedstawicieli instytucji oraz placówek publicznych, mieszkańców, w asyście pocztów sztandarowych szkół oraz organizacji pozarządowych, a także orkiestry dętej OSP w Skępem. Po mszy świętej w intencji Ojczyzny delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod pomnikiem poległych i pomordowanych.

Autor: Ireneusz Jędrzejewski