Wyturlaj sobie rysunek!

Uczestnicy koła plastycznego dla klas IV i V tworzyli na zajęciach grę plastyczną, do której potrzeba jedynie kartki papieru, długopisu i kostki.  Dobra zabawa jest gwarantowana!

Zabawa polega na uzupełnieniu kolejnych elementów rysunku zgodnie z planszą do gry.   Skorzystać można z gotowych plansz, które znaleźć można w Internecie (pod hasłem - wyturlaj sobie rysunek), ale planszę do gry można też stworzyć samodzielnie. Każda plansza do gry dotyczy innego tematu – rysunku. Na zajęciach koła plastycznego “turlaliśmy” kotki, pieski, kasztanowe ludziki, portrety, kosmiczne stworki, itp. Wszyscy bawili się fantastycznie. Na koniec wymyślaliśmy własne wersje gry.

Gra plastyczna okazała się świetną alternatywą dla dzieci, które boją się, że dany rysunek im nie wyjdzie. Nie narysuję kotka, nie umiem....  Kiedy uczniowie rysowali coś krok po kroku, okazywało się, że tak naprawdę narysować potrafią wszystko Uśmiech

Na zdjęciu jedna z naszych plansz do gry oraz zadowolne miny uczestników koła plastycznego.

Autor: Anna Sadowska